“İlk Ondaki Kriptolardan Yarısı Yerini Hak Etmiyor!”

“İlk Ondaki Kriptolardan Yarısı Yerini Hak Etmiyor!”

Kripto para araştırma şirketi Blockfyre’nin kurucu ortağı Simon Dedic, özellikle piyasa değerine göre ilk onda yer alan kripto para birimlerinden beşinin yerini hak etmediğini iddia ediyor. Dedic konuyla ilgili Twitter üzeirnden yaptığı açıklamalarda, “XRP, Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Satoshi’s Vision (BSV), Litecoin (LTC) ve EOS’un” bulundukları yeri boşuna işgal ettikelrini ve diğer token’ların onların yerini alması için sabırsızlandığını ifade etti.

Başka BTC’ye İhtiyaç Yok

Bitcoin Cash, Bitcoin SV ve Litecoin, Bitcoin’i (BTC) değiştirmeye çalışsa da Dedic, Lightning Network ve diğer ölçeklendirme çözümlerinin sonunda başarısız olacağını düşünüyor ve “Daha iyi bir Bitcoin’e gerek yok.” ifadelerini kullanıyor.

Benzer şekilde Dedic, EOS’un (EOS) Ethereum’un (ETH) merkezi bir sürümü olarak gereksiz olduğunu söylüyor. Ayrıca EOS’un bu kadar büyük bir ICO’dan sonra hiçbir etkileyici hamle yapamadığını da ifade ediyor.

Öte yandan Dedic XRP’nin merkezi yapısının kripto para ekosistemine aykırı olduğunu ve kontrollü bir şekilde piyasaya sürülen token’ların eleştirilmesi gereken başka bir konu olduğunu dile getiriyor.

Hangileri Daha İyi?

Bu açıklamalarının ardından Dedic, ilk onda yer almayı hak eden kripto para birimleri ile ilgili de açıklamalar yaptı. Örneğin; Dedic’e göre çok etkileyici bir benimsenme oranına sahip VeChain, Blockchain’in en önemli uygulamalarından biri olan tedarik zinciri piyasasında başı çekiyor. Dedic ayrıca Chainlink’in de benimsenme oranı sebebiyle ilk onda yer almayı hak ettiğini ifade ediyor.

Dedic konuyla ilgili açıklamalarında, “Güvenilir ve tarafsız üçüncü taraf verileri, özellikle DeFi’nin bu kadar hızlı yükselmesiyle, bu piyasa büyüdükçe giderek daha önemli hale geliyor. Chainlink güvenilir piyasa verileri sağlama konusunda mükemmel bir iş çıkarıyor.” ifadelerini kullanıyor.

Öte yandan Dedic, Tezos’un ve Cosmos’un da göz kamaştırıcı bir performansa sahip olduğunu ve teknolojilerinin gelecek vaad ettiğini dile getiriyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.