Bitcoin’in 30 Bin Doları Aşmasının Ardında Yatan Sebepler

Bitcoin Haber

Dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin, güçlü yükselişiyle 30 bin dolar seviyesini aştı. Fiyattaki bu yükselişin, Bitcoin’de bir kez daha kısa pozisyon yığılmasına sebep olduğu gözlemleniyor. Kripto para analisti Ali Martinez, Bitcoin’in 30 bin dolar seviyesindeyken tüm Binance hesaplarının yaklaşık yüzde 60’ının kısa pozisyon açtığını belirtiyor.

Analist Martinez, Bitcoin grafiğinin en büyük kripto parada yaklaşan bir fiyat düzeltmesi sinyali verdiğini de belirtiyor. Bitcoin’in günlük grafiğinde bir omuz baş omuz formasyonunun potansiyel gelişimi hakkında artan bir tartışma olduğunu ifade ediyor. Bitcoin grafiği üzerindeki TD Sequential göstergesi yeşil 9 mum çubuğu gösteriyor oluşuyla günlük grafiği yarın potansiyel bir satış sinyalinin geleceğini gösteriyor.

Bitcoin, yılın ilk gününden bu yana olağanüstü bir ralli yaptı ve bu süreçte yüzde 80’in üzerinde kazanç elde etti. Dünyanın en büyük kripto parası, makro zorluklara rağmen altcoin’ler ve hisse senetlerinden çok daha iyi performans gösterdi. ABD 10 yıllık tahvil getirileri, Ethereum (ETH) ve diğer altcoin’leri etkilediği gibi Bitcoin’i etkilemedi.

Yatırımcılar şu anda Bitcoin’de 30 bin dolar seviyesinin civarındaki şiddetli bir savaşa kilitlenmiş durumda. Bu durum potansiyel olarak fiyatı 31 bin dolar ile 32 bin 400 dolar arasındaki direnç bölgesine itebilir. Diğer yandan, 31 bin dolar seviyesinden olacak bir geri çekilmeyle fiyat 20 günlük Üssel Hareketli Ortalama’ya karşılık gelen 28 bin 160 dolara düşürebilir. Bu seviyeden gelecek bir sıçrama ile boğalar bir kez daha fiyatın önündeki bariyeri aşma hamlesinde bulunabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Worldcoin, Küre Operatörlerine Ödemeleri WLD Token ile Yapacak

Sonraki Haber

Shiba Inu (SHIB) Coin’de Balinaların Hakimiyeti Artıyor

İlgili Haberler