Binance, Latin Amerika’da Send Cash Hizmetini Başlatıyor

Bitcoin Haber

Kripto para borsası Binance, yeni ürünü Send Cash hizmetini duyurdu. Kripto paraların ödemelerde daha fazla kullanılmasını hedefleyen Binance, bu eksiklikleri kendi kripto destekli kartları ve yan hizmetleri ile gidermeyi amaçlıyor. Binance Card hizmeti, Mastercard’ın geri adım atması sebebiyle durdurulmuşken, şirket yeni ürünü Send Cash ile kullanıcılarına daha kolay, hızlı ve düşük maliyetli bir para transfer hizmeti sunmayı planlıyor. Bu hizmet, öncelikle Latin Amerika’daki 9 ülkede bulunan Binance kullanıcılarına sunulacak.

Send Cash, Kolombiya, Honduras, Guatemala, Arjantin, Kosta Rika, Paraguay, Dominik Cumhuriyeti, Panama ve Meksika’daki Binance kullanıcılarına, kriptolarını Binance Pay aracılığıyla transfer ederek, Kolombiya ve Arjantin’deki banka hesaplarına sahip alıcılara düşük maliyetle transfer etme imkanı sağlayacak.

Binance Latin Amerika Bölge Başkan Yardımcısı Min Lin, bu hizmetin Latin Amerika’daki kripto endüstrisine finansal katılım açısından getireceği faydalar ve kripto kullanımının günlük yaşamdaki yerini genişletme hedefi doğrultusunda önemli bir adım olduğunu belirtti. Lin, Binance olarak bölgedeki bireyler ve işletmelerin ihtiyaçlarına uygun ürünlerle yanıt vermeye devam edeceklerini ifade etti.

Dünya Bankası’nın Global Fintex 2021 raporuna göre, Latin Amerika ve Karayipler’deki yetişkinlerin %42’sinin hala bir banka hesabına erişimi yok. Bu durum, küresel yetişkin nüfusun %24’ünü temsil ediyor. Kripto çözümler, bu boşluğu sistematik olarak doldurmayı ve aynı zamanda geleneksel sisteme zaten katılan insanlar için finansal işlemlerin süresini ve maliyetlerini azaltmayı hedefliyor.

Son olarak, El Salvador’un Bitcoin‘i benimsemesindeki temel motivasyonlardan biri yurt dışındaki vatandaşlarının ülkeye para gönderirken yaşadıkları zorluklardı. Mevcut sınır ötesi transfer sisteminin kötü yönleri arasında günlerce süren transferler, ağır denetim mekanizmaları ve yüksek ücretler bulunuyor. Binance’in yeni hizmeti Send Cash, bu sorunları çözmeyi hedefliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Ayı Piyasası: Kurumsal İlgi Artarken BTC Rallisi Ne Zaman Gelecek?

Sonraki Haber

Jump Trading’in Kripto Para Piyasalarındaki Durumu ve Robinhood İle İlişkisi

İlgili Haberler