Analiste Göre Bitcoin’de 2015 Benzeri Bir Toparlanma Bekleniyor

Bitcoin Haber

Ünlü analist Van de Poppe, geçmişte birçok kez doğru hedefine ulaşan fiyat tahminleriyle tanınıyor. 2015 yılına dikkat çeken Poppe’ye göre, bu yıl içerisinde benzer bir toparlanma yaşanabilir. Poppe, 2016 yılındaki ‘halving’ olayından önce fiyatın benzer bir sıkışma yaşadığını ve önümüzdeki yılın Nisan ayında yine bir ‘halving’ olayının gerçekleşeceğini belirtiyor.

Poppe, Bitcoin‘in piyasa düzeltmesinin sona erdiğini ve şimdi yüksek aralıkları yeniden test edeceğini öne sürüyor. Analiste göre, bu durum Bitcoin’in mevcut değerinden %70 daha fazla yükselmesine neden olabilir. Poppe, Bitcoin’in 45.000 dolara kadar yükselebileceğini belirtiyor.

Önümüzdeki ay fiyatın 32.141 dolara kadar yükseleceğini tahmin eden Poppe, ardından bir geri çekilmenin yaşanacağını ve fiyatın 28.700 dolara kadar düşeceğini öngörüyor. Bitcoin’in fiyatı yazı hazırlandığı sırada 26.429 dolardan alıcı buluyor.

Poppe’ye göre, eğer hacimler tekrar günlükte 100 milyar dolar üzerine çıkarsa, Bitcoin’de orta ve uzun vadeli bir yükseliş senaryosu gerçekleşebilir. Ancak, aksi durumda, Bitcoin’in fiyatının sığ hareketlerle devam edebileceği öngörülüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Solana ve Avax’ta Düşüş Trendi: Altcoin Piyasasının Güncel Durumu

Sonraki Haber

Dogecoin Fiyatı Yükseliş Eğiliminde: Piyasa Analizi ve Beklentiler

İlgili Haberler