Bitcoin’de Dibe Vurma ve Yükseliş Tahminleri

Bitcoin Haber

Kripto para analisti DonAlt, Bitcoin‘in (BTC) 2022’de hangi noktada dibe vuracağını önceden tahmin etmiş ve Bitcoin’in yıl sonuna kadar yeni zirvelere ulaşabileceğini öne sürmüştü. DonAlt, Bitcoin’in yukarı yönlü bir patlama yapmasının ve birçok yatırımcıyı dışarıda bırakarak hızla yükselmesinin ihtimal dahilinde olduğuna işaret etti.

DonAlt’a göre, Bitcoin eğer 30 bin dolarlık direnci kırarsa, hedef seviyesinin 36 bin dolar olacağını belirtti. Ancak, bu direnci geçmesi için yeterli nedenin bulunduğunu ve bu durumda hızlı bir yükselişin görülebileceğini ifade etti. Diğer taraftan, bir düşüşün de olabileceğini, ancak duyarlılığın değişmesi durumunda yükseliş için yeterli neden olduğunu düşündüğünü ekledi.

Yatırımcıların 30 bin dolarlık seviyeden iyi bir giriş fırsatı bulamayabileceğini belirten DonAlt, böyle bir yükselişin çok hızlı olabileceğini ve bu nedenle iyi bir satın alma fırsatı yakalamak için bekleyeceğini belirtti. Ancak, düşüş trendinin tersine dönüş görülebileceği en kötü senaryoda, 19 bin ile 20 bin dolar arasında bir satın alma fırsatı olabileceğini tahmin etti.

DonAlt, Bitcoin’in fiyat hareketinin aylardır düşüş trendi gösterdikten sonra artık iyi göründüğünü sosyal medya takipçilerine belirtti. Ancak, yakında yükselişin başlaması gerektiğini, aksi halde yeniden düşüş olacağını da ekledi. Son verilere göre, Bitcoin 27 bin doların hemen üzerinde işlem görüyor ve 527.8 milyar dolar piyasa değeri ile son 24 saatte yüzde 1,79 yükseliş kaydetti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Stablecoin Arzındaki Düşüş ve USDT’nin Güç Kazanması

Sonraki Haber

Dogecoin Kurucusu Billy Markus’tan ABD Başkanlarına Eleştiri ve DOGE Fiyat Analizi

İlgili Haberler