Bitcoin Fiyat Analizi: Eylül Ayında Neler Bekleniyor?

Bitcoin Haber

Eylül ayında Bitcoin, ne boğalar ne de ayılar tarafından net bir trend oluşturulamadı. Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalama (MA) performansı yakından izleniyor ve ABD dolarının gücü, kripto para piyasasının seyrini etkileyen bir faktör olarak değerlendiriliyor. Yatırımcılar, Bitcoin’in 26.000 dolar seviyesinin üzerinde kalmasını bekliyor.

TradingView verilerine göre, Bitcoin’in fiyat performansı bu ay etkileyici değildi ve BTC/USD paritesi klasik Eylül düşüşlerini oluşturma yolunda ilerliyor. Analistler, mevcut spot fiyatın, volatiliteyi sınırlamak için kullanılan trend çizgileriyle çevrili olduğunu belirtiyor.

Rekt Capital adlı popüler bir yatırımcı ve analist, 200 haftalık MA’nın, ayı piyasalarında önemli bir seviye olduğuna dikkat çekiyor. Ayrıca, mevcut dört yıllık fiyat döngüsünün trend çizgisine öncekinden farklı bir şekilde davrandığını belirtiyor.

ABD dolar endeksinin (DXY) güçlenmesi, Bitcoin fiyatlarının dalgalanmasına neden olabilir. DXY, Temmuz ayından bu yana yükseliş trendini sürdürüyor ve Mayıs sonundaki en yüksek seviyeye yaklaşıyor. TraderSZ adlı popüler bir trader, doların gücünün Bitcoin’i olumsuz etkileyebileceğini ve fiyatların 20.000 dolar seviyesine geri dönmesinin mümkün olduğunu ifade ediyor.

Son olarak, Bitcoin’deki arz ve talep bölgeleri, fiyatın belirlenmesinde önemli bir rol oynuyor. Skew adlı bir trader, Bitcoin boğalarının fiyatı yükseltmek için 26.200 dolar seviyesini geri alması gerektiğini belirtiyor. Aksi takdirde, fiyatın daha düşük seviyelere inebileceği belirtiliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Inu Ekosistemi Gelişiyor, Cardano Staking Yükseliyor ve Everlodge Gayrimenkul Sektöründe Devrim Yaratmaya Hazırlanıyor

Sonraki Haber

PancakeSwap DeFi Altcoin’in Geleceği: Neler Bekleniyor?

İlgili Haberler