Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin’de Düşüş Mü Bekliyor?

Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin’de Düşüş Mü Bekliyor?

Ortaya çıkan son verilere göre Bitcoin ve kripto para birimleri şu an için tehlikeli bir konumda yer alıyor olabilir. Geçtiğimiz hafta lider kripto para biriminin 8.900 dolara kadar gerilemesi piyasada kısa süreli bir panki havası yarattı. Ancak sonrasında bir toparlanma yaşandı ve panik havası dağıldı.

Bunun yanında 8.900 dolarlık bölgeye önümüzdeki günlerde verilecek tepkinin orta vadeli eğilimi belirleyebileceği ifade ediliyor. Eğer 8.900 dolarlık destek seviyesi kırılırsa daha büyük bir düşüş trendinin hakim olabileceği ifade ediliyor.

Elde edilen verilere göre kurumsal yatırımcılar ve profesyonel yatırımcılar genel itibari ile short pozisyonlarda yer alıyor: Bu da bir düşüş trendi beklediklerinin göstergesi olarak yorumlanıyor.

Önemli Seviyeler

Bitcoin (BTC) her ne kadar 9.000 doların üzerine çıkmış olsa da aslında 9.000 doların düşük seviyelerinde seyretmesi geri çekilme hissiyatını artırıyor gibi görünüyor. Bununla birlikte boğaların hala mücadeleyi elden bırakmadığını ve satış baskısını alt etmeye çalıştıklarını da görüyoruz.

Ancak boğaların mücadelesine rağmen önümüzdeki günlerde bir düşüş başlamasının beklendiğini görüyoruz. Analistler bazı teknik göstergelerin de bu durumu desteklediğini ifade ediyor.

Kurumsal Yatırımlar

Teknik göstergelerin yanı sıra kurumsal yatırımcıların hamleleri de düşüş beklentilerini destekliyor gibi görünüyor. Veriler, bu yatırımcı grubunun şu anda  büyük çoğunluğunun short pozisyonlarda olduğunu ve son birkaç gün içinde de bu oranın arttığını gösteriyor.

Dolayısıyla bu bilgilere bakıldığında Bitcoin için uzun zamandır ifade edilen “kısa vadede düşüş uzun vadede ralli bekliyoruz” tahminlerinin düşüş beklenen kısmı yakın zamanda piyasada kendisini gösterecek olabilir.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.