Bitcoin Volatilitesi ve Yatırım Tahminleri: Bollinger’in Yorumları

Bitcoin Haber

Kripto para piyasaları son dönemde Binance duruşmasının başlamasına yakın kazançlarını çoğunlukla sildi ve Bitcoin (BTC) fiyatı 27.100 doları aştı. Bollinger Bantları volatilite göstergesinin mucidi John Bollinger, Bitcoin’in önemli bir kırılmanın arifesinde olduğunu ve volatilitesinin yakında daha da artabileceğini belirtti. Ayrıca, Bitcoin fiyatının Eylül zirvesine ulaştığını ve Ağustos ortasından bu yana ulaşılamayan direnç seviyelerine meydan okuduğunu ifade etti.

Bollinger Bantları, olası fiyat aralıklarını ve volatiliteyi belirlemek için standart sapmayı kullanır. Bitcoin’in üst banda dokunduğunu ve merkez bandına geri dönüşün ya da yukarı yönlü bir kırılmanın yaşandığını görülebileceğini belirtti. Ancak, Bitcoin’in volatilitesinin tarihi diplerde kaldığı ve bandın daraldığı bir dönemden geçtiğini de ekledi.

Makro ekonomik çerçevede, faiz tavanının ilan edilmesi ve politikanın mevcut sıkı konumunu koruması bekleniyor. ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarına ilişkin yaklaşan kararının ani dalgalanmalara ve güvenilmez kısa vadeli alım satım sinyallerine yol açabileceği belirtildi. Bu nedenle, yatırımcıların önümüzdeki günlerde yaşanması muhtemel dalgalanmalara karşı her iki yönde temkinli olması önerildi.

Bitcoin için 27.400 dolar üstü kapanışların yükseliş senaryosunda umut verici olduğunu ifade eden Bollinger, FTX satışları, SilkRoad ve MtGox BTC’lerinin yakında tasfiyesi riskinin şüphelerin güçlü kalmasına neden olduğunu belirtti. Bu gelişmeler ışığında, Bitcoin’in gelecekteki durumuyla ilgili belirsizliklerin devam ettiği görülüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Balinasının Büyük Transferi Fiyat Düşüşüne İşaret Mi?

Sonraki Haber

Kripto Borsası FTX İflasında Aile Dolandırıcılığı İddiası

İlgili Haberler