CoinMarketCap’in Binance Tarafından Satın Alınması Nasıl Karşılandı?

İlayda Peker

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance geçtiğimiz hafta, kripto para dünyasının en büyük veri paylaşım platformlarından olan CoinMarketCap’i satın aldığını açıkladı. Ancak bu durum kripto para dünyasında farklı seslerin yükselmesine yol açtı.

CoinGecko’nun Kurucu Ortağı ve CEO’su Bobby Ong 6 Nisan’da yaptığı Two Gwei  röportajında, yukarıda bahsi geçen satın almaya da değindi. Ong, 400 milyon dolarlık değerlemesinin ve ileride bu satın almanın oluşturabileceği tablo hakkında yorumlar yaptı.

CoinMarketCap’in Satılması

Ong kendi şirketi CoinGecko’nun, çok sayıda yeni borsanın sahte işlem hacimleri kullanmasının karşısında veri bütünlüğünü koruyabildiğini ifade etti. Ong, CoinGecko’nun da rakip şirketi olan CoinMarketCAp ile ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Bu satın alımdan sonra, CoinMarketCap’in tarafsız ve bağımsız kalmasının zor olacağını düşünüyorum. Bu yüzden şu anda piyasadaki en büyük ve bağımsız kripto veri toplayıcısıyız.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre her ne kadar CMC’nin veri bütünlüğü için kendi yöntemleri olsa da, CoinGecko “rapor edilen hacim gerçekçi ise” müşterilere daha iyi bir görüş sağlamak için “Güven Puanı” kullanıyor. Kripto veri web sitesi yakın zamanda, şu anda kripto para birimi dünyasında kesinlikle moda olan Merkezi Olmayan Finans (DeFi) hakkında da bir rehber yayınlamıştı.

Farklı Yaklaşımlar

Bu satın alma hakkında her ne kadar eleştirel düşünenler olsa da kripto topluluğunun büyük çoğunluğu bu değişikliği desteklediğini ifade etti.

Örneğin; Cointelegraph’a konuşan Changelly kripto borsası CEO’su Eric Benz, bu anlaşmanın her iki tarafa da fayda sağlayacağından ve zamanlamanın çok iyi olduğundan emin olduğunu dile getirdi.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Koronavirüsten Nasıl Etkilendi?

Sonraki Haber
ethereum teknik analizi

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 7/04/2020

İlgili Haberler