Bitcoin ve XRP’de Son Durum: Değer Kayıpları ve Piyasa Analizi

Bitcoin Haber

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Ağustos 2023’ün son gününde yaşadığı çarpıcı düşüşün ardından 25.500 dolar ile 26.000 dolar fiyat seviyeleri arasında konsolide olmaya başladı. Bu düşüş eğilimi, kripto para piyasasının toplam piyasa değerini de etkiledi ve 1,08 trilyon dolar seviyelerinden 1,03 trilyon dolar seviyelerine kadar geriledi.

BTC’nin bu seviyeler arasında yatay bir seyir izlemeye başlaması, kripto para piyasasındaki volatiliteyi de azalttı. Son 24 saatte kripto para piyasasında yaklaşık 40 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Diğer yandan, XRP, Ripple-SEC davasının etkisiyle Temmuz ayında yükseliş yaşasa da, son haftalarda güçlü bir düşüş ivmesi yakaladı. Son 1 aylık zaman dilimi içerisinde XRP, ortalama %20’lik bir değer kaybı kaydetti.

Kripto para piyasasının düşüş eğilimi, altcoinlerin de değer kaybetmesine neden oldu. BTC, 25.500 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. XRP ise son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde %5,6’nın üzerinde bir değer kaybı kaydederek 0,48 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Sonuç olarak, hem Bitcoin hem de XRP’de son dönemde değer kayıpları yaşandı. Analistler, XRP’nin 0,5 dolar seviyelerinin altına gerilemesi ve kripto para piyasasındaki düşüş eğiliminin devam etmesi durumunda değer kayıplarının hız kazanabileceğini belirtiyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance ve SEC Arasındaki Hukuk Mücadelesi: Binance Koruma Emri Talep Ediyor

Sonraki Haber

Kripto Para Analisti Michael van de Poppe’tan Altcoinler İçin Sürpriz Öngörü

İlgili Haberler