Ripple’ın (XRP) Yükselişe Geçmesi İçin Bu 2 Durumla Başa Çıkması Gerekiyor

İlayda Peker

Piyasadaki son hareketlerin ardından bir kaybetme korkusu yani FOMO başladı ve görünüşe göre piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi olan Ripple bu FOMO’dan en çok etkilenen kripto para birimleri arasında yer alıyor. FOMO sebebiyle de XRP fiyatında şu anda yüksek volatilite yaşanıyor.

XRP’de Satış Sinyali

Dün Ripple’da büyük bir satın alma baskısı yaşandı ve bunu sayesinde fiyat 0,65 dolar bandına kadar yükseldi. Ancak yılın en yüksek seviyesi olan 0,78 dolarlık seviye görülmeden yaşanan satış baskısı fiyatın yeniden 0,60 doların altına gerilemesine sebep oldu. Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,58-0,59 dolar bandında işlem gören XRP bu noktada konsolide oluyor gibi görünüyor.

Bunlara ek olarak son tablolara bakıldığında XRP fiyatının iki günde 0,43 dolar bandından 0,65 dolara kadar yükselerek yüzde 50’nin üzerinde ralli yaşadığını da belirtmek gerekiyor.

Ancak analistlere göre XRP daha yüksek seviyeleri göremeden önce şu anda yaşadığı düzeltmesini biraz daha derinleştirilir. Teknik göstergeler şu anda bir satış sinyali veriyor gibi görünüyor ve bu satış sinyali bir sonraki yükseliş öncesinde yatırımcılar tarafından bir satın alma seviyesi olarak değerlendirilebilir.

Yatırımcılar Hala Yükseliş Hissiyatında

Her ne kadar teknik göstergeler bir satış sinyali verse de piyasada yatırımcı hissiyatının hala yukarı yönlü olduğu görülüyor. Yine de analistler yatırımcıları uyarıyor ve teknik göstergelerin göz ardı edilmemesi gerektiğini ifade ediyor.

Çünkü eğer teknik beklentiler gerçekleşirse XRP bu noktada 0,36 dolara kadar serbest düşüşe geçebilir. 0,36 dolara kadar ise güçlü bir desteğin olmadığı düşünülüyor.

Ripple’da Önemli Direnç: 0,66 Dolar

Yine teknik göstergeleri değerlendiren analistlere göre eğer XRP satış baskısı ile başa çıkabilir ve yükseliş eğilimini devam ettirebilirse bu noktadan sonraki en önemli direnç 0,66 dolar banından yer alıyor.

Yapılan açıklamalara göre bu direnci kıran XRP’nin önünde 1 dolara kadar ciddi bir direnç bulunmuyor. Dolayısıyla XRP’nin şu anda satış baskısı ile mücadele etmesi ve 0,66 dolarlık direnci kırması gerekiyor.

Bilindiği gibi Ripple 4 ocak 2018’de 3,84 dolar ile rekor kırmış ve sonrasında 3 yıllık bir düşüş grafiği çizmişti. Aslında yatırımcılar artık Ripple’dan umutlarını kesmeye başlamıştı. Ama yaşanan son fiyat hareketleri umutları yeniden yeşertmiş gibi görünüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Popüler Analistten İddialı BTC Açıklaması: Bitcoin’in Kaderini 55.000 $ Belirleyecek!

Sonraki Haber

Önemli İsmin Bitcoin (BTC) Eleştirisi Piyasayı İkiye Böldü!

İlgili Haberler