Ripple Yorumları: Bu Büyük XRP Transferleri Korkutmalı Mı?

İlayda Peker

Kripto para işlemlerini takip eden botlar Whale Alert ve XRPL Monitor, San Francisco merkezli Blockchain firması Ripple’ın ODL platformu ile Bitstamp, Binance ve Coinbase Pro arasında yapılan son işlemleri açıkladı. Yapılan açıklamalara göre Ripple OTC cüzdanından 42 milyon XRP aktardı ve daha sonra aynı cüzdandan biraz daha büyük bir miktar Ripple’ın adresine gönderildi.

Büyük Ripple Transferleri

Ortaya çıkan bilgilere göre Ripple XRP’leri OTC cüzdanından aktarmaya devam ediyor. Whale Alert’in yaptığı paylaşıma göre Ripple OTC cüzdanından 42 milyon adet XRP aktarıldı. Bu rakam yaklaşık olarak 10.146.469 dolara tekabül ediyor.

Whale Alert, fonların bilinmeyen bir kripto adresine gönderildiğini belirtti. Ancak analitik sitesi Bithomp’tan gelen veriler, finans kurumlarıyla çalışan bir gözetim hizmeti olan BitGo cüzdanına taşındığını söylüyor. Uzmanlar ise Ripple’ın XRP’yi şirketin operasyonel giderlerini karşılamak veya XRP’yi müşterilerine ve ortaklarına göndermek için OTC adresine taşıdığına inanıyor.

Bunun yanı sıra bir büyük transfer daha gerçekleştiği açıklandı. Yaklaşık olarak 10.887.609 dolar değerindeki 45 milyon XRP bir Ripple OTC adresinden farklı bir Ripple adresine taşındı.

Binance ve Ripple

Bunların yanında kripto para işlem platformu Binance de Ripple’ın Blockchain adresine toplam 15,675,691 XRP gönderdi. Topluluktaki bazı kişiler Binance’in, kripto paranın likiditesini yüksek seviyelerde tutmak için Ripple’den XRP aldıktan sonra “gereksiz XRP”leri geri gönderdiğine inanıyor.

Ripple ile ilgili büyük transferlerin yapılmasına topluluk alışık olduğu için bu transferler ilk başlardaki kadar endişe yaratmıyor. Ancak bu kadar büyük işlemlerin anlık ve herhangi bir haber olmadan gerçekleşiyor olması yatırımcıların fiyat konusunda endişelenmesine sebep oluyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Fiyatı: ETH Yatırımcıları Bu Seviyelere Dikkat!

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Fiyatı: 2017 Rallisinde Oluşan Gösterge Yeniden Sahnede

İlgili Haberler