Bitcoin ve Kripto Para Piyasasında Son Durum: Grayscale Etkisi Sona mı Eriyor?

Bitcoin Haber

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Grayscale’in SEC davasını kazanmasının ardından 28.000 dolar fiyat seviyelerini aşsa da, hafta içinde yeniden düşüş yaşayarak 27.200 dolar seviyelerine geri çekildi. Kripto para piyasası da Bitcoin’deki değer kaybının etkisiyle düşüşle başladı. Son 24 saatte yüzde 4’e yakın değer kaybeden Solana (SOL), piyasa değeri yüksek kripto para birimleri arasında düşüşe öncülük edenler arasında yer aldı.

Grayscale’in SEC davasını kazanması, kripto para piyasasının güçlü bir yükseliş yaşamasına sebep oldu. Ancak bu yükseliş, hafta içinde yerini düşüşe bıraktı ve Bitcoin, günü düşüşle başladı. Son 24 saatlik zaman diliminde ortalama yüzde 0,7’lik bir değer kaybı yaşayan Bitcoin, 27.200 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Kripto para piyasasındaki diğer birimler de benzer bir düşüş yaşadı. Örneğin, son 24 saatte ortalama yüzde 0,7 değer kaybeden Ethereum (ETH), 1700 dolar seviyelerine geriledi. Bitcoin’in 27.200 dolar fiyat seviyelerine gerilemesiyle birlikte, piyasa değeri yüksek çoğu kripto para birimi, gün içinde değer kaybı yaşadı.

Son 24 saatte yüzde 4’e yakın değer kaybeden Solana (SOL), 20,73 dolar seviyelerine geriledi ve piyasa değeri en yüksek 10 kripto para birimi arasında günün en çok değer kaybeden birimi oldu. Buna karşın, kripto para piyasasındaki genel düşüşe rağmen Dogecoin (DOGE) yüzde 1,2 oranında değer artışı kaydetti.

Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri de son düşüşlerin ardından 1,08 trilyon dolar seviyelerine geriledi. Kripto para piyasasındaki volatilite, Salı gününe kıyasla önemli bir düşüş gösterdi. Son 24 saatte ortalama 30 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Google, Bitcoin’i Yasallaştıran El Salvador’a Bulut Operasyonlarını Genişletiyor

Sonraki Haber

Kripto Para Uzmanlarından Bitcoin Fiyat Tahminleri ve Tavsiyeler

İlgili Haberler