Düşüşlere Rağmen Bitcoin Hala Karlı!

Düşüşlere Rağmen Bitcoin Hala Karlı!

Kripto para piyasasının tecrübeli yatırımcısı ve analisti Michael van de Poppe Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, yaşanan son düşüşlere rağmen lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) hala çok iyi durumda olduğunu dile getirdi. Ancak van de Poppe bu hafta kripto para piyasasının “zorlu hamleler” görebileceği konusunda da uyardı.

Kara Perşembe’den Sonra

Cumartesi günü Bitcoin 9.000 doların altını bir kez daha gördükten sonra yazının yayın hazırlandığı sırada 9.111 dolar bandından işlem görüyordu. Dolayısıyla 9.000 doların altındaki seviyelerden küçük bir toparlanma yaşandığını ifade edebiliriz.

Bunların yanında popüler analist van de Poppe Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, Mart ayındaki büyük çöküşün ardından Bitcoin’in %137’den fazla toparlandığını ve çok iyi performans sergilediğini dile getirdi. Yani Bitcoin hala karlı tarafta yer alıyor. Bilindiği gibi “Kara Perşembe” olarak tarihe adını yazdıran 12 Mart’ta Bitcoin 24 saatten daha az bir süre içinde %50’nin üzerinde düşüş sergilemişti.

Yoğun Fiyat Hareketleri

Popüler analiz sağlayıcısı Skew, 26 Haziran’da kripto borsalarında 1 milyar doların üzerinde Bitcoin opsiyonlarının sona erdiğini açıkladı. Cuma günü, BTC opsiyonları ve vadeli işlemleriyle uğraşan en büyük borsa olarak kabul edilen Deribit, 675 milyon kavramsal değere sahip BTC opsiyonunun sona erdiğini belirtti.

Analist ve kripto köşe yazarı Joseph Young Cuma günü yaptığı açıklamada, bu durum sebebiyle hafta sonunun Bitcoin için “çok değişik” geçebileceğini ifade etmişti. ancak grafiklere bakıldığında çok da büyük hareketlerin olmadığını görüyoruz.

Ancak başlamış olduğumuz yeni haftada Bitcoin’i ne gibi fiyat hareketleri bekliyor bununla ilgili henüz piyasada net bir fikir birliğine varılabilmiş değil. Hafta boyunca fiyat hareketlerini merakla takip ediyor olacağız.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.