Dogecoin 5 Ayda Yüzde 12.000 Arttı: DOGE Piyasayı Tehdit Ediyor Mu?

İlayda Peker

Çarşamba günü itibariyle Dogecoin fiyatı 1 Ocak’tan bu yana yaklaşık olarak %12.000 arttı ve 0,69 dolar ile kendisine yeni bir rekor seviye belirledi. CNBC tarafından yapılan açıklamalara göre eğer 1 Ocak’ta 1.000 dolar değerinde DOGE almış olsaydınız şu anda 121.000 dolar değerinde Dogecoin’iniz olacaktı.

Ancak bazı isimler DOGE’nin bu yükselişinin piyasayı tehdit ettiğini ve DOGE’da yaşanacak büyük bir düşüşün tüm kripto para piyasasına olan güveni sarsacağını düşünüyor.

DOGE’nin Muazzam Performansı

En büyük iki kripto para birimi ile karşılaştırıldığında Dogecoin’in muazzam bir performans sergilediği görülüyor. Aynı dönemde Bitcoin (BTC) %95 artarken Ethereum (ETH) %370 artış yaşadı.

Dogecoin’in en son rallisinin, Tesla CEO’su Elon Musk’ın bu hafta sonu Saturday Night Live’da sunucu olarak yer almasına bağlı olduğu düşünülüyor. Musk paylaştığı son bir tweet’te kendisini “The Dogefather” ilan etti. ve Saturday Night Live’a bir gönderme yaptı. Ancak uzman isimler DOGE’de yaşanabilecek büyük bir düşüş karşısında yatırımcıları uyarıyor. Hatta analistlere göre şu anda Dogecoin, Ripple’ın 2018 yılında çizdiği grafiklere benzer bir grafik çiziyor. 2018 yılında XRP kendisine 3.84 dolarlık bir rekor belirledikten sonra düşüşe geçmiş ve sonrasında yaklaşık olarak %95 oranında düşüş yaşamıştı.

Dogecoin Güveni Sarsabilir Mi?

Analistlere ve uzman isimlere göre Dogecoin’de yaşanacak büyük bir düşüş tüm kripto para piyasasına olan güveni sarsabilir. Çünkü DOGE’nin yaşadığı büyük artışla birlikte benimsenmesi arttı ve çok sayıda yatırımcının DOGE yatırımı bulunuyor. Hatta büyük firmalar ve bazı spor kulüpleri DOGE ödemesi kabul etmeye başladı.

Uzman isimler, Dogecoin’de yaşanacak bir düşüş ile birlikte kat edilen tüm yolun başarısız bir girişim olarak nitelendirilebileceğini ve bu sebeple de piyasadaki güven olgusunun zarar görebileceğini düşünüyor.Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple Yorumları: XRP’de İlk Hedef 2,3 Dolar!

Sonraki Haber

Cardano (ADA) Yorumları ve Grafikleri: ADA’nın Hedefi 2.50 Dolar Mı?

İlgili Haberler