JPMorgan Uyarıyor! Dogecoin ve Robinhood Yatırımcıları Dikkat!

Fatih Uçar

Finans çevrelerinde büyük kabul gören JPMorgan önemli tahminlerde bulunuyor. Bazı kripto para yatırımcıları şirketten gelen açıklamalara ters indikatör muamelesi yapsa da incelemekte fayda var. JPMorgan’ın analisti, Dogecoin’e perakende ilginin düşük olması nedeniyle düşüşün devam edeceğini savunuyor.

Dogecoin ve Robinhood Yatırımcıları Dikkat!

JPMorgan, 35$ fiyat hedefine bağlı kalarak Robinhood hissesi üzerinde düşüş tahminlerini korudu. Cuma günü bir notta analist Kenneth Worthington, önde gelen ticaret uygulaması Robinhood hakkında uyardı. Ona göre zayıf Dogecoin (DOGE) hacmi hem kripto parayı hem de Robinhood borsasını olumsuz etkileyecek.

Bu yılın ikinci çeyreğinde Robinhood borsasının gelirlerinin %60’ını Dogecoin oluşturuyordu. Worthington, diğer kripto para borsalarında görülen hacim artışının Robinhood borsasına yansımadığını düşünüyor. Bu yılın üçüncü çeyreğinde Robinhood borsasının ve Dogecoin’in hacimleri önemli ölçüde azaldı. Bu ay sadece %15 yükselen Dogecoin (DOGE) rakibi Shiba Inu (SHIB)’nun gölgesinde kaldı. Üstelik ShibaSwap ve NFT projeleri SHIB’in meme tokenlar arasında birinciliğe yükselebileceği ihtimalini akıllara getiriyor. Borsa 26 Ekim’de son çeyrek kazançlarını açıklayacak ve büyük bir sürpriz olmazsa düşüş görülecek. Bu durumun hisse fiyatlarına yansıması bekleniyor. Robinhood her ne kadar Shiba Inu listelemesine sıcak bakmasa da onu kurtaracak şey bu gibi görünüyor.

Elon Musk Bile Başaramadı!

Dogecoin (DOGE) geçtiğimiz aylarda Elon Musk etkisiyle ciddi fiyatlamalar yapmıştı. Bugün akşam saatlerinde Elon Musk’ın “Dogecoin sayesinde dünyanın ilk trilyoneri olacağım” anlamındaki açıklaması dahi fiyatı kurtaramadı. Normal şartlarda böyle bir açıklamanın fiyatı en az %20 artırması gerekirdi ancak sadece %5 civarında yükselişe sebep oldu.

Bu durum bir yandan da kripto para camiası için önemli bir gelişmedir. Fiyatı sürekli olarak manipüle eden Elon Musk, geçtiğimiz aylarda yatırımcıların ciddi kayıplar yaşamasına sebep olmuş ve adeta bunu zevk alırcasına devam ettirmişti. Bu konuda birçok ünlü isim Musk’ı eleştirmiş ve onun insanların fakirleşmesinden haz duyduğunu iddia etmişlerdi.

Neyse ki Dogecoin (DOGE) fiyatını şimdilik Elon Musk bile kurtaramıyor. Robinhood ise Dogecoin sevdasını biraz azaltırsa yeniden para kazanmaya başlayacak gibi görünüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ripple CEO’su: “Ethereum, XRP’yi Geçmesine SEC Sebep Oldu!”

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Fiyatında Artış Devam Edecek Mi?

İlgili Haberler