Bitcoin ve Kripto Para Piyasası Yeni Haftaya Düşüşle Başladı

Bitcoin Haber

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), günün ilk saatlerinde 25.900 doları aşmasının ardından yeniden düşüşe geçti ve 25.700 dolara geriledi. Bu düşüşle birlikte kripto para piyasası genel olarak yeni haftaya düşüşle başlamış oldu. Bu düşüşle birlikte sektörün toplam piyasa değeri de 1,03 trilyon dolara geriledi.

Kripto para piyasasının düşüşe geçmesi, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in Twitter hesabının hacklenmesinin ardından oldu. Bu olayın etkisiyle birçok altcoin de düşüşe geçti ve farklı oranlarda değer kaybetti. Ayrıca, piyasadaki volatilitenin artması sonucunda son 24 saat içinde ortalama 75 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Son değer kayıplarıyla birlikte Ethereum 1610 dolar, BNB 211 dolar, XRP 0,49 dolar, Cardano 0,24 dolar, Dogecoin 0,061 dolar, Solana 18,35 dolar ve TRON 0,078 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Özellikle son 24 saatte %4,5 değer kaybeden Solana, piyasa değeri yüksek kripto paralar arasında düşüşe öncülük etti.

Piyasada Pepe coin, ApeCoin, Arbitrum, Gala, Sui ve Trust Wallet Token gibi kripto paralar son 24 saatte yüksek oranlarda değer kaybı yaşadı. Ancak bir yandan da Bitcoin’in düşüşe rağmen Stellar ve Render gibi bazı kripto paralar değer artışı kaydetti.

Bu bilgilerin yatırım tavsiyesi olmadığı ve kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve risk taşıdığı unutulmamalıdır. Yatırımcılar kendi araştırmaları doğrultusunda işlem yapmalıdır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

‘Optimism Protokolü ve Token Teşviklerinin Etkisi: Son Verilere Göre Durum Analizi’

Sonraki Haber

Coinbase CEO’su: Adayların Kripto Para Politikaları 2024 ABD Başkanlık Seçimini Etkileyebilir

İlgili Haberler