Bitcoin ve Kripto Para Piyasası: 24 Saatlik Düşüş ve Öne Çıkan Birimler

Bitcoin Haber

Son 24 saatte yüzde 1’in üzerinde değer kaybeden Bitcoin, günün erken saatlerinde 25.590 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu değer kaybıyla birlikte kripto para piyasası da düşüşe geçti. CoinMarketCap (CMC) verilerine göre kripto endüstrisinin toplam piyasa değeri 1,03 trilyon dolara geriledi.

Ethereum (ETH) son değer kayıplarının ardından 1620 dolar seviyelerinin altına geriledi. Diğer kripto paralar da değer kayıplarına hız kazandı. BNB 214 dolar, XRP 0,5 dolar, Cardano (ADA) 0,25 dolar, Dogecoin (DOGE) 0,063 dolar, Solana (SOL) 19,2 dolar ve TRON (TRX) ise 0,077 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Son 24 saatte kripto para piyasasında ortalama 45 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu. En büyük payı ise 15 milyon dolarlık tasfiye ile BTC pozisyonları aldı.

Son 24 saat içinde en çok değer kaybeden kripto para birimleri Astar (ASTR), Gala (GALA), KuCoin Token (KCS) ve Render (RNDR) oldu. Bu birimler düşüş eğilimine rağmen, Stellar (XLM), Rocket Pool (RPL), Conflux (CFX), Maker (MKR) ve Polygon (MATIC) son değer artışları ile birlikte en çok yükselen kripto para birimleri oldu.

Kripto para yatırımı yapılırken yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığı unutulmamalı, yatırımlar kişisel araştırmalar doğrultusunda gerçekleştirilmelidir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Inu Ekosistemi: Shibarium Protokolü ve Yakım Portalı Güncellemeleri

Sonraki Haber

Ethereum Değer Kaybı Yaşıyor: Piyasada Düşüş Eğilimi Sürüyor

İlgili Haberler