SEC Ripple Davasında Son Gelişme: Kişisel Hesaplar Gerekli!

İlayda Peker

Ortaya çıkan son bilgilere göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP satışlarından elde edilen gelirlerin Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen için önemli bir gelir kaynağı olup olmadığını bilmek istiyor.

SEC ve XRP Arasında İpler Geriliyor

SEC’in kıdemli duruşma avukatı Jorge G. Tenreiro, Yargıç Sarah Netburn’e yazdığı bir mektupta, ajansın yasal incelemelere rağmen Larsen’in XRP’leri hareket ettirmeye devam ediyor olduğuna dair kanıt elde ettiğini yazdı. Tenreiro, davalıların mali durumunun dava için kritik öneme sahip olduğunu iddia ediyor.

Tenreiro’nun açıklamalarına göre Larsen ve Garlingohouse’un banka kayıtlarını incelemek, XRP işlemlerinin anonimliğini çözmeyi ve XRP satışlarının tüm içyüzünü belirlemeyi mümkün hale getirecek.

Tenreiro konuyla ilgili açıklamalarında, “Banka kayıtları olmadan SEC, Bireysel Davalıların sözlerine inanmak zorunda kalacak.” sözlerini  kullandı. Tenreiro, SEC’in davalıların işlemlerini herhangi bir garanti olmadan manuel olarak izlemek zorunda kaldığını ve bu şekilde gerçekleşen işlemleri tam olarak takip edemediklerini ifade ediyor.

Öte yandan SEC Ripple aleyhindeki dönüm noktası niteliğindeki davasında, Garlinghouse ve Larsen’in XRP satışlarından elde ettikleri gelirlerle sırasıyla 159 milyon dolar ve 450 milyon dolar gelir elde ettiğini iddia ediyor. Bu noktada işlemler anonim olduğu için davalıların çok daha fazla gelir elde etmiş olabilecekleri de ifade ediliyor.

SEC Kişiler Hesapları Talep Ediyor

SEC, bu ayın başlarında yöneticilerin kişisel hesaplarına erişim sağlayabilmek için bazı bankalara mahkeme celbi gönderdi. Larsen ve Garlinghouse daha sonra yargıçtan bu celpleri iptal etmesini istedi ve yöneticilerin market alışverişlerinin davayla ilgisi olmadığını belirtti.

Yine de Tenreiro, SEC’in XRP satışlarının gelirler açısından ne kadar önemli olduğunu belirlemenin dışında davalının mali işleriyle ilgilenmediğini ifade ediyor. Bu noktada SEC, taleplerini, XRP’yi aldıkları ve sattıkları sırada Bireysel Davalıların mali durumunu göstermeye yetecek belgelerle daraltmayı kabul etti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Teknoloji Devi Meitu’dan Bitcoin ve Ethereum’a 50 Milyon Dolarlık Ek Yatırım Kararı

Sonraki Haber

Popüler Analist Düşük Hacimli Bu Coin’e Dikkat Çekti!

İlgili Haberler