Bitcoin’i Bekleyen İki Senaryo Var, Hangisi Gerçekleşir?

İlayda Peker

Piyasanın popüler analistlerinden Michael van de Poppe’un açıklamalarına göre Bitcoin’i iki senaryo bekliyor: Lider kripto para birimi ya 10.000 doları aşıp 12.000 dolara doğru keskin bir hamle yapacak ya da bir düşüş trendine giren Bitcoin 8.000 dolar ve hatta altını görecek.

8.000 Dolarlık Senaryo

Yakın tarihli bir YouTube videosunda van de Poppe, BTC’nin şu anki fiyat seviyesinden sonra yapabileceği hamleleri anlattı. Analiste göre Bitcoin fiyatı 9.297 dolar seviyesinin altına düşerse bir düşüş eğilimi başlayabilir. Böyle bir durumda van de Poppe, lider kripto para biriminin 7.749 dolara ve hatta 7.358 dolara kadar düşebileceğini ifade ediyor.

12.000 Dolarlık Senaryo

Analist, Bitcoin’in mevcut seviyesinden bir düşüş sağlamadan başlatacağı fiyat hareketinin öncelikle 10.000 doların geçilmesini sağlayacağını düşünüyor. Bu noktadan sonra ise BTC 12.000 dolara doğru hızlı bir artış yaşayabilir.

Öte yandan Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Jason Williams Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda Bitcoin boğa piyasasının çok yakında olduğunu ifade etti. Bu iddiasını bir grafik ile destekleyen Williams, “Bitcoin’de çok büyük bir hareket 10 gün içinde ya da daha kısa sürede gerçekleşmek üzere. Her iki yön için de emniyet kemerlerinizi bağlayın.” ifadelerini kullandı.

İki analistin yanı sıra “Whale Panda” da Bitcoin’in bundan sonra 10.000 doların altında işlem göremeyeceğini düşündüğünü ifade ediyor.

Bunların yanında CoinMarketCap rakamlarına göre bugün erken saatlerde, Bitcoin fiyatı uzun süredir arzulanan 10.000 dolar seviyesine çok yaklaştı ve hatta kısa bir süre aşmayı başardı. Ancak, boğaların geri adım atmasıyla fiyat 10.000 doların altındaki konsolidasyon bandına geri döndü.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Balinalar Durmuyor: 1.3 Milyar Dolarlık İşlem Gerçekleşti

Sonraki Haber

Geleceğin Para Düzeninde Altcoin’lerin Bir Yeri Var Mı?

İlgili Haberler