Bitcoin Fiyatı Enflasyon Verilerine Rağmen Güçlü

Bitcoin Haber

Dün gelen kötü enflasyon verilerine rağmen Bitcoin fiyatı güçlü kalmaya devam ediyor ve 26.500 dolar seviyelerine kadar tırmandı. Ancak, kısa vadeli kazanç peşinde olan yatırımcıların baskısıyla fiyat hızla düştü. Enflasyon verisinin %3,7 açıklanmasına ve akaryakıt fiyatlarının artmasına rağmen Bitcoin, güçlü duruşunu sürdürmeyi başardı.

Piyasa uzmanı Quinn Thompson, teknoloji varlıklarının zor bir dönemden geçtiğini ve kripto para piyasalarının durumunun şaşırtıcı olmadığını belirtti. Thompson, faiz oranlarının yüksek seyretmesi ve ekonomik koşulların güçlü kalmasının, kripto para yatırımlarını olumsuz etkilediğini ifade etti.

Kripto para piyasalarının geleceği hakkında umut verici bir gelişme ise ABD Temyiz Mahkemesi Yargıcı Neomi Rao’nun, Grayscale davasında SEC’i haksız bulmasıdır. Bu kararla, Bitcoin’e yönelik ETF onaylarının önü açılmış oldu. Kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisi de artmaya devam ediyor.

Bitcoin fiyatlarındaki artışa paralel olarak, borsalardaki BTC arzı düşüş gösterdi. Borsalar, aylık zirve döneminden bu yana 40.000’in üzerinde Bitcoin kaybetti. Bu durum, piyasa için iyimser bir hava yaratıyor.

Son olarak, zorlu geçen son iki yılın ardından 0,1 Bitcoin tutan cüzdan sayısı 12 milyona ulaştı. Bu durum, birikimin büyük ölçüde tamamlandığını ve büyük bir rallinin yaklaştığını gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatı Ne Zaman Artar? Kripto Para Analizi

Sonraki Haber

Wall Street’ten Kriptoya: Yatırımcılar Domini.art ve Cardano’da Yükseliş Mi Bekliyor? 

İlgili Haberler