Kriptolar Bugün Kırmızıya Büründü: Neden Büyük Bir Düşüş Yaşandı?

İlayda Peker

Kripto para birimleri yeşilde geçen günlerin ardından iki gündür bir düşüş grafiği çiziyor ve deyim yerindeyse adeta kan ağlıyor. Peki, kripto para birimlerinin hemen hemen tamamını etkisi altına alan bu düşüş neden yaşandı?

Düzeltme Mi, Ayı Piyasası Mı?

Analistlerin büyük çoğunluğuna bu bir ayı piyasasının başladığının sinyali değil, sadece derin bir düzeltme. Birçok analist bu düzeltmenin Mart ayında olmasını bekliyordu. Çünkü genel olarak Mart aylarında ciddi düşüşler gözlemleniyor. Ancak görünüşe göre Mart ayında olması beklenen düzeltme grafikleri Şubat’ın son haftasında gerçekleşti.

Analistler ve uzman isimler piyasanın sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için bu düşüşlerin gerekli olduğunu ifade ediyor. Çünkü düzeltmeler olmazsa ve ardından ayı piyasası başlarsa kayıplar çok daha büyük olabilir. Ayrıca uzman isimlerin bu gibi düzeltmelerde sakin kalınması gerektiğini ifade ettiklerini de belirtmek gerekiyor.

Yükseliş Grafikleri Yeniden Görülecek Mi?

Birçok analist 2021 yılında yaşanacak boğa koşusunun 2017 yılında yaşanandan çok farklı olacağını defalarca dile getirdi. Nitekim iddialarının doğru olduğunu şimdiden görüyoruz.

Analistler bu düşüşün ardından Bitcoin’in yeniden yükselişe geçeceğini ve öncelikle 60.000 dolarlık alanın yeniden test edileceğini düşünüyor. Yıl bitmeden ise 100.000 dolarlık seviyenin görüleceği hala düşünülüyor.

Trendler Hala Yükselişi İşaret Ediyor

İki gündür her ne kadar aşağı yönlü grafiklere şahit olsak da genel görünümün hala yükseliş trendinde olduğu düşünülüyor. Özellikle orta vadeli grafikleri değerlendiren isimler şu an için paniğe gerek olmadığını ifade ediyor.

Bitcoin ile birlikte altcoin’lerin da yükselişinin devam edeceğini ifade eden analistler, özellikle BTC 50.000 dolar ile 60.000 dolar arasında bir süre konsolide olursa altcoin’lerin bu durumdan faydalanacağını ifade ediyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance Ethereum (ETH) Çekim İşlemlerini Yine Durdurdu: Kısa Sürede Açılan İşlemlerin Sırrı Ne?

Sonraki Haber
ethereum teknik analizi

ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknik Analizi – 23 Şubat 2021

İlgili Haberler