Bitcoin Fiyatları 2 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi! 

Bitcoin Haber

Bitcoin (BTC), Bitcoin Trend Göstergesinin üç hafta sonra ilk kez yükseliş eğilimini kaybetmesinin ardından değer kaybetmeye devam ediyor. 

Bitcoin’de Son Durum 

CoinDesk verilerine göre, piyasa değerine göre en yüksek kripto para birimi basın saatine kadar 26.160 $’a gerileyerek 17 Mart’tan bu yana en düşük seviyeye ulaştı. Fiyatlar 6 Mayıs’tan bu yana %12’nin üzerinde gerileyerek Nasdaq gibi geleneksel risk varlıklarındaki artıştan ayrıştı. 

Bitcoin’in fiyatındaki yönlü ivmeyi ve gücü ölçen BTI göstergesi Perşembe günü yükselişten nötre döndü. Gösterge, Mart ortasındaki kısa kırmızı flaş (düşüş trendi sinyali) ve 24 Nisan’daki nötr okuma dışında 13 Ocak’tan bu yana sürekli olarak bir yükseliş trendi sinyali verdi. 

Astronaut Capital’in baş yatırım yetkilisi Matthew Dibb’e göre, düşük likidite az sayıda satıcının fiyatları düşürmesine yardımcı olmuş gibi görünüyor. 

“Şu anda BTC gibi majörlerde bile ‘kağıt inceliğinde’ likidite var gibi görünüyor. Zayıflık için doğrudan bir neden gösteremesek de, orta ve büyük ölçekli teklifler piyasayı aşağı çekiyor,” diyor Dibb. 

Bitcoin Yorumları 

Likidite ya da piyasa derinliği son zamanlarda Binance de dahil olmak üzere büyük borsalarda kötüleşti ve tüccarların fiyatları etkilemeden büyük emirleri gerçekleştirmesini zorlaştırdı. 

Nicelik odaklı kripto alım satım firması TDX Strategies’in kurucusu ve CEO’su Dick Lo’ya göre, geleneksel risk varlıklarının düşüşe geçmesi halinde aşağı yönlü hareket hız kazanabilir. 

Lo CoinDesk’e verdiği demeçte, “ABD hisse senetleri de düşmeye başlarsa aşağı yönlü bir ivme kazanabiliriz,” dedi. “25.200$ BTC için önemli bir destek ve bunu potansiyel aşağı yönlü ivmelenmede 23.100$ izliyor.” 

Lo, fiyatların 28.500 $’ın üzerine çıkması halinde düşüş eğiliminin geçersiz olacağını da sözlerine ekledi. 

Analistlerin geçen hafta uyardığı gibi, Bitcoin‘in iki ayın en düşük seviyelerine gerilemesi, teknik grafiklerde baş ve omuzların düşüş eğilimini teyit etti. Arıza, 25.000 $ civarındaki desteğe doğru daha derin bir düşüş için kapıları açtı. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Toncoin (TON) ve DigiToads (TOADS) Yorumları: Hangisi İlgi Çekiyor?  

Sonraki Haber

Kripto Analisti, Bir Ethereum Rakibinin Ralliye Hazır Olduğunu Söyledi 

İlgili Haberler