Bitcoin Düşüşü ve Kritik Fiyat Seviyeleri: Analistlerin Tahminleri

Bitcoin Haber

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), gün içerisinde 25.600 dolar fiyat seviyelerine kadar düştü ve kripto para piyasası genelinde düşüşe neden oldu. Kripto para analisti, yakın vadede kritik bir rol oynayabilecek fiyat seviyelerine dikkat çekti ve olası senaryoları değerlendirdi.

Bitcoin’in 26.000 dolar seviyelerinin altına düşmesi, kripto para piyasasının çoğu altcoin’de değer kaybını hızlandırdı. Ethereum (ETH) ise son değer kayıplarıyla birlikte 1620 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri, CoinMarketCap (CMC) verilerine göre 1,04 trilyon dolar seviyelerine geriledi.

Kripto para analisti Michael Van de Poppe, BTC’nin 26.000 dolar seviyelerinin altına düşmesiyle birlikte, gün içerisinde yüksek oranlarda değer kaybeden kripto para birimlerine dikkat çekti. Analist, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla Bitcoin’in son durumunu değerlendirdi.

Michael Van de Poppe, yakın vadede düşüşün devam etmesi durumunda Bitcoin’in 24.800 dolar ile 25.300 dolar seviyelerine kadar gerileyebileceğini belirtti. Ancak bu seviyelere gerilemesinin ardından yeni bir yükseliş başlatabileceğini öne sürdü. Ayrıca Bitcoin’in yeniden güçlü bir yükseliş ivmesi yakalayabilmesi için yakın vadede aşması gerektiği fiyat seviyelerine de işaret etti. Analiste göre BTC’nin yakın vadede 26.700 dolar seviyelerini aşması durumunda kripto para piyasasında yeni bir yükseliş başlayabilir. Sonuç olarak, kripto para yatırımcıları, yüksek volatilite ve risk taşıyan kripto paralar konusunda kendi araştırmalarını yapmalı ve işlemlerini buna göre gerçekleştirmelidir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatında Beklenen Düşüş: Uzmanlar Uyarıyor

Sonraki Haber

Shiba Inu Topluluğu Shibburn’ün Aylık 5,7 Milyar SHIB Yakma Haberine Karışık Tepkiler Verdi

İlgili Haberler