Bitcoin (BTC) 26.000 Doların Altına Geriledi: Kripto Para Piyasasında Düşüş Hüküm Sürüyor

Bitcoin Haber

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 26.400 dolar seviyelerine kadar yükseldikten sonra sabah saatlerinde yeniden düşüşe geçti ve 26.000 dolar seviyelerinin altına düştü. Kripto para piyasasındaki birçok altcoin de çeşitli oranlarda değer kaybetti. Ethereum (ETH) da 1585 dolar seviyelerine geriledi.

Bitcoin’in 26.000 dolar seviyelerinin altına gerilemesi ile birlikte kripto para piyasasındaki birçok para birimi değer kaybetti. Astar (ASTR), Stellar (XLM) ve Trust Wallet Token (TWT), son düşüşlerinin ardından piyasa değeri en yüksek 100 kripto para birimi arasında en çok değer kaybedenler arasında yer aldı.

Ancak düşüş eğilimine rağmen bazı kripto paralar yükselişlerine devam etti. Toncoin (TON), VeChain ve Bitcoin Cash (BCH), son değer artışları ile birlikte piyasa değeri en yüksek 100 kripto para birimi arasında en çok yükselenler arasında yer aldı. Toncoin, son 24 saatte %10’a yakın bir değer artışı kaydetti.

Kripto para piyasasının 24 saatlik toplam işlem hacmi %15’e yakın düştü. Artan volatilitenin etkisiyle, son 24 saat içinde ortalama 85 milyon dolar değerinde short ve long pozisyonlar tasfiye oldu. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri ise 1,03 trilyon dolar seviyelerine geriledi.

Yatırımcıların, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmaları ve kendi araştırmaları doğrultusunda işlem yapmaları gerektiği belirtiliyor. Bu bilgilerin yatırım tavsiyesi olmadığına dikkat çekiliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance US CEO’su Biran Shroder İstifa Etti

Sonraki Haber

FTX, İflas Sürecinde Kripto Para Satışı İçin Planını Değiştiriyor

İlgili Haberler