Stellar’ın Değer Artışı ve Potansiyel Ortaklıklar

Bitcoin Haber

Stellar, 2-8 Eylül tarihleri arasında yüzde 11,5 oranında değer artışı yaşadı. Bu artış, Stellar’ın sosyal medyada bir duyuru yapmasının ardından gerçekleşti. 7 Eylül tarihinde Stellar’ın potansiyel bir ortaklık üzerine beklentileri artırdığı belirtildi. Ancak detaylı bir bilgi verilmedi, sadece “marka” ve “gerçek dünya” terimleri kullanılarak yeniden markalaşma ve gerçek dünya varlıklarına geçiş önerisi yapıldı.

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun beş komisyon üyesi olan Caroline Pham, kripto para varlıklarının sınıflandırılmasına ilişkin mahkeme kararlarının düzenleyici netliğe yol açacağını belirtti. Pham, gerçek dünya varlıklarının önemini vurguladı ve blockchain teknolojisinin finansal piyasaların modernizasyonuna katkıda bulunacağını belirtti.

Elon Musk’ın sosyal ağı X’in bir para birimi vericisi lisansı almasının ardından XLM‘yi entegre etmesi söylentileri çıktı. Ancak, XLM’nin mevcut piyasa değeri onu ilk 20 yarışmacı arasına sokmaya yetmedi. Stellar Development Foundation (SDF), ödeme sağlayıcısı MoneyGram International’da azınlık yatırımcısı oldu. SDF’nin CEO’su Denelle Dixon, yatırımın blockchain teknolojisi ile MoneyGram’a katkı sağlayacağını açıkladı.

Stellar, ana ağında Soroban adlı bir akıllı sözleşme platformu kurmayı planlıyor. Şirket, Ekim 2022’de 100 milyon dolarlık bir benimseme fonu başlatarak geliştirici faaliyetlerini teşvik etti. Tüm bu gelişmeler ışığında, Stellar’ın merkezi olmayan uygulama pazarında rekabet etmeye hazırlandığı görülüyor.

Merkezi olmayan finansta RWA’ların önemli bir potansiyele sahip olduğu görülüyor. XLM yatırımcıları 12 Eylül’deki duyuruyu dört gözle bekliyor. Ancak, bu ödeme ağının neleri ortaya çıkarabileceğine ilişkin somut kanıtlar ortaya çıkana kadar, Stellar’ın fiyatının daha da yükselmesi beklenmiyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Pepecoin’de Güvenlik İhlalleri ve Fiyat Düşüşü: Yatırımcı Güvenini Sarsan Olaylar

Sonraki Haber

ABD Merkezli Yatırımcılar Bitcoin Fiyatındaki Yükselişi Tetikleyebilir

İlgili Haberler