Binance’ın Zorlu Dönemi: BNB Coin Yatırımcılarına Neler Anlatıyor?

Bitcoin Haber

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, SEC ve CFTC ile yaşadığı hukuk mücadelesi sebebiyle zor günler geçiriyor. Binance Coin (BNB) yatırımcılarının temkinli olmaları gerektiği konusunda uyarılar yapılıyor. SEC, Binance’in kayıtsız menkul kıymet alım satımının yanı sıra KYC ve AML politikalarındaki gevşeklikler ve müşteri varlıklarının şirket kasasıyla karıştırıldığı suçlamalarını gündeme getiriyor.

Son dönemde Binance ABD’nin CEO’su, hukuk başkanı ve Baş Risk Yöneticisi görevlerinden istifa etti. Buna rağmen, Binance CEO’su, bu durumun FUD’a dönüşmemesi gerektiğini ve görevden ayrılan Binance US CEO’sunun yerine düzenleyici kurumlarda tecrübe sahibi bir kişi atandığını duyurdu.

Coinbase borsasına açılan dava kayıtsız menkul kıymet alım satımına odaklanırken, XRP Coin özet kararındaki ikinci piyasa satışlarına dair detaylar bu dava ile ilgili endişeleri azalttı. Buna karşılık, Binance US ve SEC arasındaki savaşın Binance üzerindeki olumsuz etkileri görülmeye başladı.

Borsanın işlem hacmi 10 milyar doları aşarken, şu an 20 milyon doların altına düştü. Bu durum, ABD merkezli kullanıcıların çoğunun Binance borsasından uzaklaştığını ve BNB Coin talebinin zayıfladığını gösteriyor. BNB Coin fiyatı yazının yazıldığı sırada 214 dolar seviyesinde. Kısa vadede 210 dolar üstü kapanışlar fiyatın yeniden 218 ve 225 dolara ulaşmasını sağlayabilir. Olası düşüş senaryosunda ise 204 ve 190 dolar bölgeleri ön plana çıkıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Robert Kiyosaki: Bitcoin, Geleceğin Parasını Temsil Ediyor

Sonraki Haber

Axelar ve Lido’nun İşbirliği stETH’yi Cosmos Ekosistemine Getiriyor

İlgili Haberler