Sam Bankman-Fried’dan Yeni Şüpheli Fon Açıklaması!

İlayda Peker

Sam Bankman-Fried ev hapsinde ve polis tarafından izleniyor olsa bile manşetlere çıkmaya devam ediyor. Örneğin, şu anda feshedilmiş olan şirketlerinden birinden fon aktardığından şüpheleniliyor.

SBF’in Yeni Açıklamaları

FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, Alameda Research ile ilişkili cüzdanlardan garip transferler ve token değişimleri telaşına dahil olduğunu inkar etmek için bu hafta sosyal medyadan açıklamalarda bulundu. Alameda cüzdanlarından para çektiği iddialarına karşı, işlemleri yapan kişinin kendisi olmadığını belirtti.

Bu fonların hiçbirini taşımıyorum ve taşıyamam; artık onlara erişimim yok.

Kardeş şirket FTX ile birlikte Alameda Research, Kasım ayında iflas eden kripto para birimi ticaret firmasıdır.

Fonları Hareket Ettiren Sam Bankman-Fried Mı?

Bankman-Fried’in 250 milyon dolarlık bir tahvil ile serbest bırakılmasından birkaç gün sonra, iflas eden Alameda ile ilişkili kripto cüzdanlarının, işlemleri kamufle etmek için kripto para karıştırıcıları kullanarak fon taşıdığı gözlemlendi.

Önceki birkaç gün boyunca blockchain araştırmacıları, Sam Bankman-Fried’a ait dijital cüzdanlarla ilişkili görünen fon akışını izliyordu. Veri takipçisi Arkham Intelligence’a göre, bu işlemlerin tutarı 1 milyon doları aşıyor.

Bu hafta, Alameda Research ile ilişkili cüzdanlarda tutulan 1,7 milyon dolardan fazla kripto para, borsalar ve kripto para karıştırıcıları aracılığıyla transfer edildi.

Bir rapor, 0x64e9 ile başlayan bir cüzdan adresinin Alameda’ya ait cüzdanlardan 600’den fazla Ether (ETH) aldığını gösteriyor. Zincir üzerindeki işlem verileri, fonların bir kısmının USDT ile takas edildiğini, geri kalanının ise bir karıştırma hizmetine yönlendirildiğini ortaya koyuyor.

Bu arada, Bankman-Fried’in nihayetinde yaklaşık 700,00 $ değerinde kripto para birimini nakde çevirdiği yeni işlemler gerçekleştirdiğini söyleyen başka suçlamalar da ortaya çıktı.

Federal Savcıların Soruşturma Açması Bekleniyor

Bloomberg, bu olağandışı işlemlerin, soruşturma başlatmayı planlayan ABD’deki federal savcıların dikkatini çektiğini bildiriyor. FTX’in çöküşüne karıştığı gerekçesiyle Bankman-Fried hakkında daha geçen ay suç duyurusunda bulunan New York Güney Bölgesi yetkilileri, söz konusu varlıkları kimin idare ettiğini bulmaya çalışıyor.

Bitmek bilmeyen FTX tartışmaları her geçen gün yeni bir boyut kazanıyor ve kripto para cüzdanlarında kalanları temizlemek için yapılan en son varlık transferi topluluk için endişe verici. Sam Bankman-Fried’in kefalet şartları, mahkemenin izni olmadan 1.000 doların üzerinde finansal işlem yapmasını yasaklıyor.

Bloomberg, FTX’in iflas kayıtlarına atıfta bulunarak 11 Kasım’da iflas başvurusunda bulunmasından saatler sonra borsadan yaklaşık 372 milyon dolar değerinde token alındığını iddia etti.


Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bir Sonraki Bitcoin Boğa Koşusu Ne Zaman Başlayacak?

Sonraki Haber

XRP Fiyatı Aniden Yüzde 12 Düştü: Neler oldu?

İlgili Haberler