Binance’de BETH Mevduatları Artıyor: Toplam Değer 731 Milyon Doları Aştı

Bitcoin Haber

DeFi veri sağlayıcısı DefiLlama’nın raporuna göre, Binance‘de Ethereum Blockchain‘in yerel varlığı olarak kullanılan BETH mevduatlarında bu ayın başından bu yana büyük bir artış görüldü. BETH stake sözleşmelerindeki toplam kilitli değer (TVL) dört katından fazla artarak 731 milyon dolara ulaştı.
Binance’ın Ethereum Blockchain’inin Hisse Kanıtı konsensüs mekanizmasına geçişi sonrası sunulan BETH mevduatlarına olan ilgi hızla arttı. 1 Eylül’de BETH stake sözleşmesinin TVL’si iki işlemde 165 milyon dolar arttı, iki hafta sonra ise tek işlemde 243 milyon dolarlık bir akış yaşandı.
Likit staking token’leri, DeFi protokolü Lido Finance ve kripto para borsaları Coinbase veya Binance’in sunduğu hizmetlerde Ether’in (ETH) stake edilmesi ve karşılığında türevlerin alınmasıyla elde edilen token’lerdir. ETH stake edenler, bu hizmetler sayesinde hem varlık sahibi olabiliyor hem de faiz kazancı elde edebiliyor.
Etherscan verilerine göre, BETH’in en büyük dört sahibinin tamamı Binance tarafından kontrol edilen cüzdan adreslerinde bulunuyor. Bu durum, söz konusu adreslerdeki aktivitenin Binance kullanıcılarının zincirdeki işlemlerini yansıttığını gösteriyor.
BETH’in TVL’si, Lido Finance ve Coinbase’deki ETH mevduatlarının toplam değeriyle karşılaştırıldığında nispeten düşük olsa da, düzensiz girişler, Binance’ye olan güvenin düzenleyici belirsizliklere rağmen devam ettiğini gösteriyor. Lido Finance, stake edilen ETH için yüzde 3,6 APY sunarken, BETH yüzde 3,25 APY sunuyor. Merkeziyetsiz ETH stake sistemlerinin aksine, Binance’te ETH stake edenlere nasıl kazanç sağlandığı ise net değil.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Cash (BCH) 2023 Yılına Hızlı Başladı: Balinaların İşlem Hacmi Artıyor

Sonraki Haber

Bitcoin Değerindeki Yükseliş Eğilimi ve Kritik Fiyat Seviyeleri

İlgili Haberler