Binance DEX Nasıl Kullanılır?

Bitcoin Haber

Dünyanın en çok kullanılan bitcoin ve kripto para borsalarından biri olan Binance, 2019 yılı içerisinde piyasaya sürdüğü merkezsiz borsa Binance DEX ile ön plana çıkıyor. Kripto para dünyasına yakın olan kişiler için ise merkezsiz borsa kavramı çok da yabancı değil. Binance dex app, binance dex giriş, binance dex kayıt, binance dex login..

Merkezsiz Borsa Nedir?

Geleneksel merkezi kripto para borsalarının yaşadığı hacklenme veya içeriden hırsızlık gibi olaylara karşı güçlü bir kavram olan merkezsiz borsalar hali hazırda zaten kullanılmakta. Bu kavramın temelinde yatan görüş, kullanıcıların kendi fonlarını herhangi bir borsaya veya üçüncü parti bir şirkete göndermiyor olmaları. Çünkü güvenilip fon transferi yapılan borsa çökebilir veya içerisindeki kripto paralar çalınabilir. Bu zamana kadar da bir çok kez kripto para piyasalarında bu sorun yaşanmıştır ve yaşanmaya devam etmektedir. Bu probleme karşı geliştirilen merkezsiz borsalara, belki de en büyük rakip olarak Binance DEX gösterilebilir. Çünkü Binance, günlük milyar dolarları aşan işlem hacmiyle kripto para ekosisteminde kendini kanıtlamış borsalardan biri olarak görülüyor. Ve Binance’nin açacağı merkezsiz borsa sabırsızlıkla bekleniyor. Şimdi 4 Aralık 2018’te Binance tarafından Binance DEX‘in detaylı bir şekilde gösterildiği videoya bir göz atalım.

Binance Dex Kullanımı

“Binance DEX Nasıl Kullanılır?” sorusuna yanıt olarak, videoda da görülebileceği gibi Trade yani alış-satış arayüzü Binance’den de bildiğimiz gibi oldukça basit ve kullanışlı görünüyor. Sağ tarafta alış satış tabloları, orta alanda grafik ve sol kısımda da işlem geçmişine ulaşılabilmekte. Sağ alt kısımdan ise alım veya satım emri verilebilecek kutucuklar yer almaktadır.

Binance DEX Nedir?

Binance DEX; Binance Chain ve Web cüzdan (Trust Wallet) üzerine kurulu bir yapıda hizmet verecek. Bu demek oluyor ki web cüzdan ile paranızı herhangi bir başka üçüncü parti şirket veya borsaya göndermeden işlem yapabileceksiniz. Sahip olduğunuz bakiyeler merkezsiz borsaya kayıt aşamasında kaydettiğiniz ve sakladığınız KEY’ler üzerinde depolanacak. Burada kullanıcıya düşen çok önemli bir görev var, bu da Binance DEX’e girmek ve işlem yapmak için sahip olduğunuz anahtarları ve şifreleri hiç bir zaman kaybetmemek ve başka bir kullanıcıyla paylaşmamak. Aksi takdirde tüm sorumluluk sizde olacağından kripto paralarınızı geri getirmenin bir yolu olmayacaktır.

Binance Chain

Binance DEX’te kullanım sunulan diğer bir özellik ise Binance Chain. Yukarıdaki görselde görülebileceği gibi artık Binance DEX, bir block explorer olarak da hizmet verecek. Yani, kripto para transfer işlemleri Binance Chain (Binance DEX Block Explorer) üzerinden izlenebilecek. Bu sayfadan adres, işlem no veya blok numarası yaparak transfer kayıtlarına bakılabilir. 2019 bahar aylarında Binance DEX’in kullanıma sunulacağını düşünüyoruz..


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Borsaların Stablecoin Rekabeti Devam Ediyor: Binance İlk Sırada

Sonraki Haber

Bir İddialı Tahmin de EOS Kurucusundan: 250.000 Dolar!

İlgili Haberler