Binance, Kendi Stablecoin’i BUSD’ye Desteği Azaltma Kararı Aldı

Bitcoin Haber

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, kendi stablecoin’i olan Binance USD (BUSD) desteğini azaltmaya başladığını duyurdu. Artan regülasyon baskısı ve Binance’ın hemen hemen her ülkede verdiği mücadele, bu kararın en büyük sebepleri arasında yer alıyor. Binance USD’nin yavaş yavaş terk ediliyor gibi göründüğü belirtildi.

BUSD ihraççısı Paxos’un yeni BUSD ihraç etmeyi durdurduğu biliniyordu. Binance ise bu duruma karşı önlem olarak platformdaki BUSD desteğini kademeli olarak azaltıp bitireceğini vurguladı. Buna karşın, BUSD’nin her zaman 1:1 oranında USD desteğine sahip olacağı ve yerini yavaş yavaş platformdaki diğer stablecoinlerin alacağı belirtildi.

Binance, kullanıcılarının BUSD bakiyelerini Şubat 2024 tarihine kadar başka varlıklarla takas edebileceğini açıkladı. BUSD’nin hiçbir işlem ücreti olmadan FDUSD’ye takas edilebileceği ve BUSD ile FDUSD arasında da 1:1 teminat olduğu vurgulandı.

Binance, spot ve marjin işlemlerden BUSD’yi delist edeceğini belirtti. 7 Eylül 2023 tarihi itibarıyla BUSD ödünç alma işleminin de sonlanacağı açıklandı. Aynı tarihten itibaren kullanıcılar, BUSD’yi yeni teminat olarak kullanamayacaklar.

7 Eylül’den itibaren BNB Chain, Avalanche, Polygon ve Tron ağları için BUSD token çekimi durdurulacak. Ancak Ethereum ağı tabanlı çekimlerin yeni bir duyuru yapılana kadar devam edeceği belirtildi. BNB Chain, Avalanche, Polygon ve Tron ağları üzerinden BUSD tokenlarının yatırılması ise yeni bir duyuruya kadar desteklenecek. Bu karar, Binance ile ilgili sürpriz olayların yaşanmaya devam ettiğini gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ETF Onayı ve Kripto Para Piyasasına Etkisi

Sonraki Haber

Google, Bitcoin’i Yasallaştıran El Salvador’a Bulut Operasyonlarını Genişletiyor

İlgili Haberler