BNB Yakımları İle İlgili Binance’den Açıklama Geldi!

İlayda Peker

Elde edilen son verilere göre, BNB Chain bu çeyrekteki ilk seferde 1.8 milyondan fazla Binance Coin (BNB) yakacak.

BNB Coin Yakımları

Binance CEO’su Changpeng Zhao Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda “741.840.738 dolar değerindeki BNB yakında dolaşımdan çekilecek” sözlerini kullandı. Veriler, yakma işleminin BNB başına ortalama 403 dolar fiyatla gerçekleştirileceğini gösteriyor.

Öte yandan BNB, BNB Chain ekosistemine güç sağlar ve BNB Beacon Chain ile BNB Smart Chain’in yerel kripto para birimi olarak tanımlanabilir. BNB, 2017’de ilk kripto para teklifinden sonra kripto borsası Binance tarafından yayınlandı.

Bunlara ek olarak BNB, toplam arzını 100.000.000 BNB’ye düşürmek için bir otomatik yakma sistemi kullanıyor. Otomatik yakma mekanizması, BNB’nin fiyatına ve çeyrek boyunca BNB Akıllı Zincirinde (BSC) oluşturulan blok sayısına göre yakılacak BNB miktarını ayarlıyor.

Bu arada veriler, Ağustos ayında beklenen tahmini 1,8 milyon BNB‘nin önümüzdeki çeyrekte yakılmak üzere yolda olduğunu gösteriyor. BNB, yazım anında 419 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %4,9 arttı.

Kripto Paralarda Yakım İşlemleri

Kripto para birimlerinin yakımı son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Aslında kripto para birimlerini yakma işlemleri, kripto para birimlerinin hiç kullanılmayan ve kullanılmayacak bir cüzdana gönderilmesi işlemi olarak tanımlanabilir. Yani aslında yakım yani burning ile dolaşımdaki kripto para miktarı azaltılıyor ve bunun da deflasyonist bir sistem yaratması bekleniyor.

Eğer piyasadaki varlık miktarı azalır ve talep artmaya devam ederse yakım işlemi yapılan kripto para biriminin fiyatının da artması bekleniyor. Aslında bu durum sadece kripto para birimleri için değil aynı zamanda tüm varlıklar için geçerli bir durum.


Total
22
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Moda Devinden Büyük NFT Çekilişi!

Sonraki Haber

LUNA’nın Büyük Performansı Bu Sebeple Gerçekleşti

İlgili Haberler