Borsalar Steem Hard Fork’unu Destekliyor, STEEM Uçuyor

Borsalar Steem Hard Fork’unu Destekliyor, STEEM Uçuyor

İki büyük kripto borsası Binance ve Huobi, Steem Blockchain’in hardfor’unu ve yeni Hive ağını destekleyeceklerini açıkladı. Bunun üzerine Steem token bu haberlere olumlu tepki veri ve %180’lik artışla 0.35 dolara kadar yükseldi.

Borsaların Açıklamaları

Binance, yarın gerçekleşmesi planlanan hard fork’u destekleyeceğini ve yeni Hive token’larını bire bir oranında Steem sahiplerine dağıtacağını dile getirdi. Bunun yanında yarın itibariyle Binance’de Steem para yatırma ve çekme işlemleri askıya alınacak. Hard fork’un gerçekleşmesinin ardından ise işlemler yeniden başlayacak.

Bununla beraber Huobi’nin de hard fork aşaması için benzer önlemler aldığı biliniyor.

Steem ve Justin Sun

Steem topluluğu, Justin Sun‘ın Steemit Inc.’in gruptan çıkarılması için bahsi geçen hard fork’u planladı. Sun’ın Tron Vakfı geçen ay Steemit’i satın almıştı. Ancak bu hareket o zamandan beri toplulukta büyük tartışmalara yol açtı.

Son zamanlarda Tron ve Steemit, Steem ağının kontrolünde kalmak için Binance ve Huobi de dahil olmak üzere üst borsaların yardımıyla tek taraflı bir hard fork uygularken, Tron’un Steem ağı üzerindeki “düşmanca ele geçirilmesi” dikkat çekti.

Binance CEO’su Changpeng Zhao o dönemde yaptığı açıklamalarda borsada “Zincir yönetişimine ilgi yok. Biz tarafsız kalıyoruz” sözlerini kullanmıştı.

Öte yandan yazının yayına hazırlandığı sırada STEEM %139’luk artışla 0.3106 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.