Avukat Deaton, Kripto Yorumları Yanılan Jim Cramer’ı Eleştirdi

Bitcoin Haber

Kripto para sektöründe önemli bir isim olan ve binlerce Ripple yatırımcısını temsil eden Amerikalı avukat John E. Deaton, Bitcoin‘in son fiyat hareketleri hakkında yaptığı yorumlarla dikkat çekti. Deaton, Bitcoin ile ilgili yaptığı yorumların tersi çıkan ve kripto yatırımcılara varlık pozisyonlarını satmalarını öneren TV yorumcusu Jim Cramer’ı eleştirdi. Cramer’ın bu tavsiyesinin ardından Bitcoin fiyatının yükselişe geçtiğini hatırlatan Deaton, kripto para ekosisteminden çıkmak için asla geç olmadığını savundu.

Deaton’ın belirttiği gibi, Bitcoin’in değeri 2022 Aralık ayında Cramer’ın yorumunu yaptığı sırada 18.000 doların altında işlem görüyordu ancak kısa süre sonra fiyatı neredeyse iki katına çıktı ve şu an 34.000 dolar seviyesinde.

Cramer’ın kripto para yorumlarının birçok kez değiştiği ve genellikle yanıldığı biliniyor. 2022’nin başında piyasa düzeltmesinin sona erdiği yönünde görüş belirten Cramer, yatırımcılara Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralara yatırım yapmalarını önermişti ancak düşüş trendi devam etmişti.

Cramer’ın yanıltıcı tahminleri sadece kripto paralarla sınırlı kalmadı. 2023 Şubat’ında, Silicon Valley Bank hisselerinin hala ucuz olduğunu belirten Cramer, bir ay sonra bankanın çöktüğünü ve Amerika’da büyük bir banka krizi yarattığını gördü.

Bu durum, yatırımcıların kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olduğunu ve risk taşıdığını bilerek işlem yapmaları gerektiğini bir kez daha gözler önüne serdi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’in Yükselişi Altcoinlerde de Kazanç Sağladı: FLOKI ve PEPE Öne Çıktı

Sonraki Haber

Bitcoin’de Büyük Hareketlilik Yakın

İlgili Haberler