Bitcoin ve Ethereum’da Bu Gösterge, Alım Zamanını İşaret Etti

Mert Bahçe

Circle’ın eski yöneticilerinden Joshua Lim, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için oynaklık dinamikleri konusunu ele aldı. Lider kripto para birimi Bitcoin, ABD enflasyon ve faiz kararlarının açıklandığı ocak ayında oldukça kritik bir dönemden geçiyor.

Lim’in Görüşleri

Uzman isim Lim’e göre hedge fonları 40.000 dolar seviyelerindeki Bitcoin ile ilgilenmiyor. Lim, son aylarda Bitcoin’deki oynaklık dinamikleri hakkında görüşlerini aktarmak adına Twitter’a gitti. Oynaklık, belirli bir varlığın fiyatındaki değişiklik olasılığına ilişkin piyasa görüşünün bir göstergesi olarak düşünülmelidir. Analist, Bitcoin ve Ethereum’un yıllık fiyat aralığının ortasında seyrettiği için büyük ölçekli oyuncuların satın almakla ilgilenmediğini belirtti.

Bu nedenle şu anda aktif olan Bitcoin oynaklığı için önemli bir katalizör yok. Bitcoin’in zımni oynaklığı iki aydan kısa bir sürede 90’da 70’e düştü. Bu durum 2021 Mart ayının başından bu yana en radikal düzeltme gibi görünüyor. Tarihsel olarak oynaklık metrikleri dibe vurup yeniden yükselmeye başladığında varlık fiyatı için büyük bir itici güç oldu.

Satın Alım İçin Uygun Zaman Mı?

Büyük geri dönüşler Ekim 2020 ve Nisan 2021’de kaydedildi. Resmin tamamı analist için tam anlamıyla satın alın sinyali taşımıyor ama yine de orta vadeli perspektifte çekici görünüyor. Böyle bir geri dönüş haftalar içerisinde varlık fiyatını neredeyse iki katına çıkarabilir. Amiral gemi Bitcoin 42.000 dolar seviyelerinden işlem görürken Ethereum 3.300 dolardaki seyrini sürdürüyor.

Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra birçok altcoin günlük verilerde yeşil bölgeye adım attı. Binance Coin 500 dolar, Solana 150 dolar seviyelerine yükseldi.


Total
31
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Balinalar Litecoin (LTC) Biriktiriyor!

Sonraki Haber

10 Yaştan Büyük Bitcoin Cüzdanları Hareket Etmiyor!

İlgili Haberler