Kripto Stratejisti, Bu Ethereum Rakibi Altcoinde Ralli Diyor!

Fatih Uçar

Bugün Bitcoin uzun bir aranın ardından tekrar 25.000 dolara ulaştı. Kral kripto para birimi bir süredir istikrarlı büyümesine devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde gelen BlackRock haberi gecikmeli de olsa piyasada etkisini hissettiriyor. Herkes gözünü Ethereum ve Bitcoin’e dikmişken popüler bir analist güçlü Ethereum rakibi altcoine dikkat çekiyor. İşte detaylar.

Solana (SOL)

Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği analist Cantering Clark, yaklaşık 150.000 takipçisine popüler akıllı sözleşme platformu Solana (SOL)’nın yakında ciddi bir yükselişe başlayabileceğini söyledi. Peki yükselişi tetikleyecek gelişme ne olacak? Kritik seviyeleri ve beklentisini Clark şöyle açıkladı;

“Tabloya bakmanız yeterli. SOL, dirence karşı güçleniyor ve uçmak için sıkıştırıyor gibi görünüyor… Bu günlük grafik iyi görünüyor. Solana tarafında beklendiğim kadar kötü bir geri dönüş yaşamadık”.

Analistin grafiğine göz attığımızda bir sonraki kritik bölgenin 75 dolar direnci olduğu görülüyor.

Solana (SOL) Fiyat Hedefi

Cantering Clark’a göre, Solana fiyatı %60’lık bir potansiyele sahip ve yazı hazırlandığı sırada 46 dolardan el değiştiriyor. Kripto çöküşü sırasında 28 dolara kadar düşen SOL, neredeyse %100 artış yaşadı. Birçok altcoin temmuz ayından bu yana önemli ölçüde toparlandı. Peki analistin Bitcoin için beklentileri neler? Nitekim Solana eğer 75 dolara güçlü bir ralli başlatacaksa buna Bitcoin’in de izin vermesi gerekiyor.

Analist, BTC’nin 20.000 dolar seviyesini korumasının iyi bir sinyal olduğunu söyledi. Cantering Clark, 2017 boğa piyasası sırasında Bitcoin‘in dipten %11.000’in üzerinde toplandığına dikkat çekiyor. Bu arada, 2021 boğa piyasası Bitcoin’in %2.000’den az kazanç sağladığını gördü.

Bir süredir kral kripto para dar aralıkta hareketlerine devam ediyor. Yatırımcılar fiyatın buradan aşağı yönlü kırılacağını tahmin ederek short pozisyonlara yönelmeye başladı. Ancak Cantering Clark bunun mantıklı bir fikir olduğuna inanmıyor. Analist konuyla ilgili “Bitcoin çok sıkıcı ve zayıflık izlenimi veriyor, asla sıkıcı bir pazarda açığa satış yapma” dedi. Kripto uzmanı bugünlerde yaşananların 2020 Mart dibindeki günlerine benzediğinin de altını çizdi.


Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Milyar Dolarlık Yeni Kripto Para Saldırısı! Altcoinin Fiyatı Düşüyor!

Sonraki Haber

Piyasa Düzeltme Yaparken Shiba Gözle Görülür Şekilde Arttı!

İlgili Haberler