“Altcoinler Zorlu Sınavda: Litecoin Fiyatlarında Önemli Düşüş ve Yükseliş Beklentileri”

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatındaki dalgalanma devam ederken, altcoinler de zorlu bir dönemden geçiyor. Bir çok altcoin düşük seviyeleri test ederken Litecoin (LTC), nispeten daha şanslı bir durumda. Litecoin, 11 Eylül’de FTX çöküşünden bu yana ilk kez 60 doların altına düştü.

Kasım 2022’deki FTX Borsası çöküşünde Litecoin’in fiyatı %33 düşüşle 73 dolardan 50 dolara geriledi. Ancak uzun vadeli yatırımcıların savunma hattını güçlendirmesiyle Litecoin hızlı bir toparlanma göstererek yıl sonundan önce 85 dolara ulaştı. On-chain veriler, güncel eğilimin yine benzer bir toparlanmaya işaret ettiğini gösteriyor.

10 Eylül tarihinde uzun vadeli yatırımcıların adres sayısı 5,02 milyonla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Aynı dönemde uzun vadeli yatırımcıların birikimleri de 3,2 milyon LTC artmış oldu. Bu durum, FTX çöküşündeki artışa benziyor.

Son veriler, fiyat düşüşüne rağmen yatırımcıların ağ geleceğine dair iyimserliğini koruduğunu gösteriyor. Ayrıca, Litecoin balinalarının da iyimserlik göstermeye başladığı görülüyor. Santiment verileri, balinaların son iki günde 40.000 LTC satın aldığını gösteriyor.

Bu bilgiler ışığında, Litecoin’in olası bir toparlanmada 80 dolar hedefine ulaşabileceği düşünülüyor. Ancak yatırımcıların kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olması ve kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmesi gerektiği belirtiliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Github Metriklerine Göre En İyi 5 Kripto Para

Sonraki Haber

Kripto Para Dolandırıcılığı Davasında Karar: OneCoin’in Kurucusuna 4 Yıl Hapis Cezası

İlgili Haberler