Litecoin (LTC) Toparlanma Belirtileri Gösteriyor: Sebebi Ne? 

Bitcoin Haber

13 Mart’ta Litecoin Vakfı, Litecoin‘in (LTC) madencilik zorluğunun tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını açıkladı. Zorluğu arttıkça, Coinwarz’ın grafiği ağın hashrate’inin de geçen hafta boyunca bir yükseliş kaydettiğine işaret etti.

NFT ve Madenci İlişkisi

Hashrate’deki artış, ağa yeni madencilerin akın ettiğini gösterdi. Yeni akının olası bir nedeni, LTC‘nin boğaları destekleyen son fiyat hareketi olabilir. CoinMarketCap’e göre, LTC’nin fiyatı son 24 saatte %4,46 arttı ve bu yazının yazıldığı sırada 5,7 milyar piyasa değeri ile 80 dolardan işlem görüyordu.

LTC’nin yükselen değerinin yanı sıra, artan hashrate’in bir başka nedeni de yeni desteklenen Litecoin Ordinals olabilir. Ordinaller başlangıçta Bitcoin’in blok zincirinde başlatılmıştı. Ancak Litecoin, Şubat ayının son haftalarında bu NFT‘leri desteklemeye başladı. Lansmanından bu yana, Ordinals uzun bir yol kat etti ve geçen hafta 200.000 kilometre taşını geçti.

Ağ Değeri Yükselişte Mi?

LTC’nin ağ değeri, Kilitlenmiş Toplam Değeri (TVL) düştüğü için geçen hafta sert bir düşüş yaşadı. Ancak, DeFiLlama’ya göre iyi bir haber olarak, LTC’nin TVL’si iyileşme belirtileri gösteriyordu.

Grafiklere göre LTC’nin TVL’si son 24 saat içinde %2’den fazla arttı ve bu iyimser bir durumdu. Ancak, birden fazla alandaki büyümeye rağmen, günlük aktif kullanıcı sayısının son iki günde biraz azaldığını görmek şaşırtıcıydı.

LTC’nin TVL’deki büyümesi ancak fiyatı boğaların etkisi altında kalmaya devam ederse devam edebilir. Bu nedenle, blok zincirinin metriklerine bakıldığında, LTC’nin son fiyat artışını sürdürme olasılığı daha iyi anlaşılmaktadır.

Santiment’in verileri, fiyat artış trendine hacim artışının eşlik ettiğini ve bunun da artışı desteklediğini ortaya koydu. LTC’nin MVRV Oranı da son birkaç gün içinde önemli ölçüde arttı. Son zamanlarda cüzdanlara daha fazla LTC aktarıldı ve bu da artan hızından anlaşılıyordu.

Buna ek olarak, keskin bir düşüşün ardından LTC’nin Binance fonlama oranı da yükseldi ve bu da vadeli işlemler piyasasından yüksek talep geldiğini gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

SOL Fiyat Tahmini: Solana Bu Engeli Aşarsa 25 Dolara Yükselebilir

Sonraki Haber

Ethereum Shapella Yükseltmesi Başarılı Testin Ardından Mainnet İçin Hazırlanıyor

İlgili Haberler