Mike Novogratz Bu Çeyrekte 30 Bin Dolarlık Bitcoin Tahmininde Bulundu

Bitcoin Haber

Kripto savunucusu ve girişim yatırımcısı Mike Novogratz bir başka cesur Bitcoin fiyat tahmininde daha bulundu. Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su, Bitcoin fiyatlarının Mart ayı sonuna kadar 30.000 $’a ulaşmasını beklediğini söyledi.

Novogratz’ın Tahmini

Novogratz, 15 Şubat’ta Bank of America konferansında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Fiyat hareketine baktığımda, arayan müşterilerin heyecanına, oluşan FOMO’ya baktığımda, çeyrek sonuna kadar 30.000 $’da olmamız beni şaşırtmaz. Ve sadece altı hafta önce bunun doğru olması için her şeyimi verirdim. Yılı 30.000 dolarla bitirirsek, en mutlu adam ben olacağım.

Bitcoin, son 24 saat içinde %12’lik büyük bir artışla bir aydan uzun bir sürenin en büyük günlük kazancını gördü.

Bitcoin Beş Yıl İçinde 500 Bin Dolar Olur Mu?

Novogratz’ın fiyat tahminine ulaşmak için BTC’nin mevcut seviyelerden yalnızca %21,5 daha yükselmesi gerekiyor.

Risk sermayedarı, 2024 yılında fiyatların bir BTC için 500.000 $’a ulaşacağına dair tuhaf bir tahminle daha önce de kripto kralı konusunda yükselişe geçmişti. Varlığın hala bu seviyeye ulaştığını görüyor ancak önümüzdeki beş yıl içinde değil.

Uzatılmış tahmin için Federal Rezerv’in faiz artırımlarını suçladı.

Novogratz, “Bu yıl patlayıcı, eski yüksek seviyelere geri dönebileceğimiz konusunda beni şüpheye düşüren şey Başkan Powell,” dedi ve ekledi “gerçekten yapacağını söylediği şeyi yapıyor ve Fed’in yakın zamanda döndüğünü ve faiz artışlarını kestiğini görmüyorum.”

Daha yüksek faiz oranları nakdi pasif gelir için daha cazip bir yatırım haline getiriyor. Buna ek olarak, durgunluk tehdidi hala devam ediyor, bu da kripto gibi yüksek riskli varlıklara harcanacak daha az harcanabilir gelir anlamına geliyor.

BTC’ye yönelik son büyük hamle, Sam Amca’nın kriptoya yönelik düzenleyici savaşının ortasında piyasa duyarlılığını artırdı. Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi şu anda 62 olarak kaydediliyor ki bu da açgözlülük bölgesinde yer alıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bu Tron (TRX) Metriği Yükseliyor: Boğalar İvme Kazanacak Mı?

Sonraki Haber

El Salvador, Teksas’ta ‘Bitcoin Büyükelçiliği’ Kuracak

İlgili Haberler