Ağustos Ayında Kripto Para Piyasası: Yükseliş ve Düşüşler

Bitcoin Haber

Son bir ayda Bitcoin yüzde 7’nin üzerinde değer kaybı yaşadı. Ağustos ayının başından ortalarına kadar 29.000 dolar fiyat seviyelerinde konsolide olan Bitcoin, 17 Ağustos’ta 26.000 doların altına geriledi ve bir süreliğine 25.600 dolar ile 26.600 dolar seviyeleri arasında yatay bir seyir izledi. Grayscale’ın SEC davasını kazanmasıyla Salı günü kısa bir süreliğine 28.000 dolar fiyat seviyelerini aştı ancak daha sonra 27.200 dolar seviyelerinin altına geriledi.

Ethereum ise son değer kayıpları ile birlikte 1700 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri 1,08 trilyon dolar seviyelerine geriledi.

Son bir ay içinde değer kaybeden kripto para birimleri arasında Compound, Pepe, Uniswap, Litecoin, Conflux, Immutable ve XRP yer aldı. Bu birimler çift haneli değer kayıpları kaydederek piyasa değeri en yüksek 100 kripto para birimi arasında en çok değer kaybedenler arasında yer aldı.

Ancak bu düşüşe rağmen Ağustos ayında yükselişe geçen ve piyasadan pozitif ayrışan kripto para birimleri de oldu. THORChain, Toncoin ve dYdX, piyasa değeri en yüksek 100 kripto para birimi arasında son bir ayda en çok yükselen kripto para birimleri oldu. THORChain son bir ayda yüzde 60’ın üzerinde, Toncoin yüzde 40’ın üzerinde ve dYdX ise yüzde 10’un üzerinde değer artışları kaydetti.

Kripto para yatırımcılarının, kripto paraların yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olması ve kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmesi gerektiği belirtiliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Ethereum Fiyat Analizi: Büyük Satışlar mı, Yoksa Ralli mi Bekleniyor?

Sonraki Haber

Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un Kripto Dünyası İçin 10 Yenilikçi Fikir Paylaşımı

İlgili Haberler