XRP Yorumları: Ripple Fiyatında Volatilite Hakim

İlayda Peker

Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para birimi piyasasında genel bir düşüş yaşanıyor. Ancak piyasadan farklı yönde hareket eden bazı kripto para birimleri var. Tüm piyasa kırmızı iken yeşilde olan kripto para birimlerinden biri de Ripple (XRP).

Ripple Fiyatı

Aşağıdaki grafikten de görülebileceği gibi Ripple fiyatı son zamanlarda oldukça volatil bir tablo çiziyor. Ani iniş ve çıkışların yaşandığı XRP’nin piyasadan bağımsız bir grafik çizmesi ise dikkatleri çekiyor.

Her ne kadar yazının kaleme alındığı an itibari ile bir geri çekilme yaşanıyor olsa da sabah saatlerinde XRP fiyatının 0,60 dolarlık seviyede olduğu görülüyor. Dolayısıyla XRP’nin 24 saat içinde %10’dan fazla artış yaşamış olduğu görülüyor.

XRP’de Boğalar Hakim

Analistlerin açıklamalarına göre XRP’de şu anda boğalar hakim durumda. Ancak fiyat oldukça volatil olduğu için yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor.

Ayrıca her ne kadar şu an için XRP piyasadan bağımsız hareket ediyor olsa da genel itibari ile kripto para piyasası beraber hareket ettiği için XRP fiyatında daha yüksek seviyelerin görülebilmesi için Bitcoin başta olmak üzere kriptoların yukarı yönlü harekete geçmesi gerekiyor.

XRP, SEC ve Fiyat Belirsizliği

Bunlara ek olarak XRP’de şu anda volatil bir tablonun görülüyor olmasının nedeninin Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple’a karşı açılan dava olduğu biliniyor.

SEC davası sonuçlanana kadar ise XRP fiyatı ile ilgili net bir tahmin yapılamayacağı düşünülüyor. XRP aleyhine çıkacak bir sonucun fiyatı tepetaklak edebileceği ifade edilirken XRP lehine çıkacak bir sonuç Ripple’da yeni rekor getirebilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Yorumları: Bitcoin/USD Teknik Analizi 22/03/2021

Sonraki Haber

Ethereum Fiyatı: ETH Düşüşü Nerede Duracak?

İlgili Haberler