Bu Borsa Token’ı FUD’a Mı Yenik Düştü?

İlayda Peker

Huobi Token (HT), Huobi kripto para borsasında yaşanan dramla uğraşmaya devam ettiği için savunmasız bir durumda görünüyor. Coingecko’nun takibine göre kripto, son 24 saat içinde işlem fiyatını %3,2 artırarak bu yazının yazıldığı sırada 4,72 dolardan işlem görürken, dijital varlık son zamanlardaki kayıplarının bir kısmını geri kazanmak için mücadele etmeye devam ediyor.

Huobi’de Son Durum

HT, önceki yedi ve 14 gün içinde değerinin sırasıyla %6,4 ve %11,3’ünü kaybetti ve bazı teknik göstergelerin gösterdiği gibi başka bir erimenin eşiğinde olabilir. Altcoin aşırı satım pozisyonuna girerek önümüzdeki birkaç gün içinde yaşanabilecek önemli bir fiyat düşüşüne karşı daha duyarlı hale geldi.

Merkezi olmayan bir finans veri toplayıcısı olan DeFiLlama, geçtiğimiz günlerde Twitter’da Huobi borsasının son 24 saat içinde 75 milyon doların üzerinde büyük bir sermaye çıkışı yaşadığını paylaştı. DeFiLlama, 15 Aralık 2022’de şirketin 87 milyon dolardan fazla bir sermaye girişine sahip olduğunu belirtti.

Ancak borsa bu tür bir performansı sürdüremedi ve önceki 24 saat içinde kaydedilen 75 milyon dolar da dahil olmak üzere 204 milyon dolardan fazla kaybetti. Huobi Token’ı kuşkusuz etkileyen bu kayda değer düşüşün potansiyel nedenlerinden biri, şirketin mali operasyonlarıyla mücadele ettiğine dair söylentilerin yayılmasıdır.

Reuters Huobi’nin çalışanlarının %20’sini işten çıkaracağını bildirdi. Şirket yöneticisi ve TRON kurucusu Justin Sun‘ın açıklamasına göre, şirket yapısal düzenlemelerden geçiyor.

Birkaç büyük işletmenin iflas ettiği ve Bitcoin gibi tokenlerin değerinin düştüğü zorlu bir 2022’nin ardından Huobi, personel sayısında kesinti yapılacağını duyuran üçüncü büyük kripto şirketi oldu.

Perşembe günü, kripto para odaklı bir ABD bankası olan Silvergate, personelinin yaklaşık %40’ını işten çıkaracağını duyururken, dijital varlık kredisi veren Genesis de %30’unu işten çıkaracağını açıkladı.

Sun Huobi’yi Savundu

Geçen yıl Huobi‘nin bir parçası olan Sun, yukarıda bahsedilen konuya değinirken, kripto alanının bilindiği dalgalanma ve belirsizliğe atıfta bulundu:

Kripto dünyasının zaman zaman değişken ve belirsiz olabileceğini kabul etmek önemlidir. Her zaman inişler ve çıkışlar olacaktır ve bununla birlikte gelebilecek korku, belirsizlik ve şüpheye (FUD) kapılmak kolaydır.

Sun ayrıca, şirketin bu “dikkat dağıtıcı unsurların” kullanıcılarının ihtiyaç ve taleplerini karşılamasını engellemesine izin vermemek için elinden geleni yaptığını da sözlerine ekledi.


Total
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Avalanche Bu DEX’ten Olumlu Hareketler Görüyor: AVAX’ta Ralli Gelir Mi?

Sonraki Haber

Yatırımcılar Lido DAO’ya (LDO) Neden İlgi Gösteriyor?

İlgili Haberler