2022’de Yüksek Fiyat Performansı Beklenen Altcoin Stellar’ın Durumu

Bitcoin Haber

Kripto para birimi Stellar (XLM), Temmuz ayındaki yıllık zirvesinden bu yana düşüş göstermekte ve kademeli olarak 0,105 dolarlık ana destek alanına yaklaşmaktadır. Günlük zaman dilimi fiyat hareketi, geçen aydaki bir devam modelinden koparak düşüşü desteklemektedir. Haftalık teknik analiz, XLM fiyatının Ocak ayında 616 günlük bir direnç çizgisini aştığını göstermektedir. Bu durum, bir önceki trendin sona erdiğini ve yeni bir trendin başladığını işaret eder.

XLM, başta 0,105 dolarlık direnç alanının üzerine çıkmakta zorlandı. Ancak Haziran ayında daha yüksek bir dip oluşturdu ve ardından yükseliş hızını artırdı. Temmuz ayında bu direnci kırdı ve 0,195 dolara kadar yükseldi. Ancak o zamandan beri aşağı yönlü bir harekete geçti ve üç haftalık bir düşüş mum çubuğu oluşturdu.

XLM şu anda, düşüşü hızlandırabilecek olan 0,105 dolarlık alana doğru ilerlemekte olabilir. 0,230 dolarlık ana direnç alanı mevcut fiyatın %70 üzerinde bulunurken, 0,105 dolarlık destek alanı bunun %22 altında bulunuyor. RSI, aşırı alım veya satımın değerlendirilmesi için kullanılan bir momentum göstergesidir.

RSI, 50’nin üzerinde kaldığı için, trendin yönünü doğrulamıyor. Günlük zaman çerçevesi analizine daha yakından bakıldığında, fiyatın düşmeye devam etmesi beklenmektedir. XLM’nin üç gün önce simetrik bir üçgenden kırılması bu düşüşün temel sebebidir.

Sonuç olarak, XLM fiyatı 0,130 doların altına düşerse, bir sonraki desteğe 0,110 dolardan düşebilir ki bu da mevcut fiyattan ölçüldüğünde %20’lik bir düşüş olacaktır. Bu durum, daha önce 0,105 dolar olarak belirtilen uzun vadeli destek seviyesine denk gelebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Solana Ağına tBTC’nin Girişi Bitcoin Yatırımcılarına Yeni Fırsatlar Sunuyor

Sonraki Haber

THORChain (RUNE) Değer Artışıyla Kripto Para Piyasasında Fark Yaratıyor

İlgili Haberler