Yapay Zeka ve Blockchain Meraklıları: 5 Kripto Yapay Zeka Tokenı 

Bitcoin Haber
Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Yapay zeka (AI) alanı son birkaç yılda büyük ilerlemeler kaydetti ve eğitimden merkezi olmayan finansa (DeFi) kadar çeşitli sektörlere nüfuz etti.  

Çalışmaları devam eden ya da halihazırda yayında olan çok sayıda yapay zeka tabanlı proje bulunmaktadır. Bunların birçoğu, büyüme potansiyelleri ve kullanım alanları nedeniyle şu anda yatırım yapılabilecek kriptolar arasında sayılan kripto yapay zeka tokenları tarafından destekleniyor olabilir. 

Bu makalede, yapay zeka tarafından desteklenen beş kripto para ve hizmet ettikleri projeler inceleniyor 

Borroe.Finance ($ROE) 

Borroe.Finance ($ROE) iddialara göre bugün piyasadaki en iyi DeFi projelerinden biri olabilir. Yenilikçi kitle fonlaması modeliyle Web3 işletmelerinin, özellikle de yinelenen gelire sahip olanların büyümesini destekleyen merkezi olmayan, yapay zeka odaklı bir platform olarak tanımlanıyor. 

İşletmeler, ödenmemiş faturaları ve telif hakları, abonelikler ve alacak hesapları gibi gelecekteki gelir akışlarını temsil eden non fungible tokenler (NFT‘ler) basarak fon toplayabilir.  

Bu NFT’ler parçalara ayrılır ve Borroe.Finance ($ROE) pazarında indirimli olarak listelenir. Kullanıcılar, risk iştahlarına ve tercihlerine göre hangi NFT’leri satın alacaklarını seçebilir ve platformun yerel $ROE token’ını kullanarak satın alma işlemini tamamlayabilir. 

ROE, sahiplerine sınırlı oy hakkı veren ve projenin karar alma sürecine katılmalarını sağlayan bir yönetişim tokenidir.  

Piyasaya erişim sağlamanın yanı sıra ekibin açıklamalarına göre $ROE, sahiplerine indirimli ücretler, öncelikli destek, yeni tekliflerin bildirimi ve çeşitli ödüller dahil olmak üzere bir dizi avantaj sağlar. Ayrıca, iddialara göre zaman içinde potansiyel olarak değeri artabilen deflasyonist bir token olduğundan, uzun vadeli büyüme arayan yatırımcılar için bir seçenek olabilir. 

The Graph ($GRT) 

2018 yılında kurulan The Graph, Google gibi hizmetlerin sağladıklarına benzer şekilde, verilerin verimli bir şekilde sorgulanmasına ve indekslenmesine olanak tanıyan merkezi olmayan bir protokoldür. Merkezi olmayan uygulamaların (dApps) performansını artırmak için bir geliştirici aracı olarak kullanılmasının yanı sıra, bu yazılımın diğer satış noktası, şeffaflığı ve işbirliğini teşvik eden açık kaynaklı doğasıdır.  

Platform Ethereum, Solana ve Avalanche gibi çok sayıda blok zinciri desteklemektedir ve ağlarını güçlendirmek için yapay zeka kullanan en iyi kripto para projelerinden biridir. 

Graph’in yerel para birimi $GRT’dir. Bu, protokol içindeki hizmetler için ödeme yapmanın yanı sıra pasif gelir elde etmek için stake etmek için de kullanılabilir. Piyasa değeri söz konusu olduğunda $GRT, iddialara göre kripto AI tokenleri listesinde yer almakta. 

Injective Protocol ($INJ) 

Injective Protocol, çapraz zincir özelliklerine sahip merkezi olmayan bir borsadır (DEX), bu da kullanıcıların farklı blok zinciri platformlarında en iyi kripto paralara sorunsuz bir şekilde erişebileceği ve ticaret yapabileceği anlamına gelir.  

Cosmos üzerine inşa edilen Injective, likidite yönetimi için otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) kullanmak yerine sipariş defteri modeline abone olarak kendisini diğer borsalardan ayırır. Bu, çok çeşitli üst düzey altcoinleri ve diğer dijital varlıkları destekleyen daha verimli ve kullanıcı dostu bir DEX ile sonuçlanır. 

Injective’in yerel AI tokenı olan $INJ, ücretleri ödemenin yanı sıra stake etme yoluyla blok zincirini güvence altına almak için kullanılır. Aynı zamanda, sahiplerinin platformun yönünü ve gelişimini etkilemesine olanak tanıyan bir yönetişim tokenidir. 

Fetch.ai ($FET) 

Fetch.ai, 2019 yılında Binance Launchpad’de başlatılan seçkin projelerden biridir. Merkezi olmayan bir platform geliştirmek için blockchain teknolojisi, makine öğrenimi ve yapay zekayı bir araya getiriyor. Bu, kullanıcıların süreçleri otomatikleştirmek ve web üzerinde işlem yapmak için otonom ekonomik aracıları (AEA’lar) kullanmasına olanak tanır.  

AEA’lar, insan müdahalesi olmadan belirlenen hedeflere ulaşmak için programlanmış talimatlara ve gerçek zamanlı verilere göre hareket eder. Fetch.ai’nin amacı, AEA’ların sorunsuz bir şekilde etkileşime girebileceği merkezi olmayan bir dijital ekonomi oluşturmak ve böylece karar verme için merkezi varlıklara dayanmayan daha verimli bir ekosistem elde etmektir. 

$FET, Fetch.ai platformuna özgü bir yardımcı program ve yönetişim tokenidir ve öncelikle ağ içindeki hizmetler için bir ödeme aracı olarak hizmet vermektedir. Diğer birçok üst düzey altcoin veya token gibi, stake etmek için de kullanılabilir ve sahiplerine kazanılan faiz yoluyla pasif gelir sağlar.

Ocean Protocol ($OCEAN)

Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş açık kaynaklı bir proje olan Ocean Protocol, güvenli ve şeffaf veri alışverişi sağlayan bir platform ihtiyacını karşılamak üzere 2017 yılında kurulmuştur. Bireyler ve kuruluşlardan oluşan kullanıcıların gizlilik, sahiplik ve kullanımları üzerinde kontrol sahibi olurken verileri yayınlamalarına ve paylaşmalarına olanak tanır. İlgilenen kullanıcılar, Ocean ağının pazarındaki veri varlıklarına yerel tokenı $OCEAN’ı kullanarak erişebilir, bunları satın alabilir ve takas edebilir. 

OCEAN tokenleri, Ocean Protocol ekosistemi içinde değişim aracı olarak hizmet veren ERC20 coin’leridir. Sahipler ayrıca verileri düzenlemek ve ödüller kazanmak için bunları stake edebilirler. 

Sonuç 

AI tokenları, özellikle AI sistemlerinde kullanılmak üzere geliştirildikleri için benzersiz olarak tanımlanıyor. Tipik olarak kendi platformlarına veya içinde faaliyet gösterdikleri blok zinciri ekosistemine özgüdürler, bu da kullanımlarının belirli bir projeyle sınırlı olabileceği anlamına gelir.  

Piyasada, faydaları, tokenomikleri ve gerçek dünyadaki kullanım durumları temelinde dikkate alınmaya değer çok sayıda gelecek vaat eden kripto yapay zeka tokenı bulunmaktadır. Bunlar arasında iddialara göre $ROE, $GRT, $INJ, $FET ve $OCEAN bulunmaktadır.  

Bunlar arasında ekibin iddialı açıklamalarına göre Borroe.Finance ($ROE) yalnızca benzersiz değer önerisi nedeniyle değil, aynı zamanda hala satış öncesi aşamada olduğu için de öne çıkıyor, bu da gelecekte daha yüksek kazançlar için düşük bir fiyata yatırım yapabileceğiniz anlamına geliyor olabilir. 

Borroe.Finance, geleneksel finansman yöntemlerine bir alternatif sunarak işletmelerin ihtiyaç duydukları sermayeye erişimini kolaylaştırıyor. Ayrıca bu işletmelere yatırım yapmayı daha erişilebilir hale getiriyor.  

PresaleTelegramTwitter 

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Analisti Cantering Clark: “Kripto Piyasası 2019’u Andırıyor”

Sonraki Haber

Bitcoin’in Fiyatı ve Aktivitesi Artarken, Kar Alımları da Yükselişte

İlgili Haberler