Binance Davası 700 Milyon Dolarlık Para Çekme İşlemini Tetikledi! 

Bitcoin Haber

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto borsası Binance ve kurucusu Changpeng “CZ” Zhao’ya federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddiasıyla dava açmasının ardından Salı günü kripto piyasaları durulma belirtisi göstermedi. 

SEC ve Binance 

SEC’in Binance’e karşı açtığı davayı duyurmasının ardından ABD işlem saatlerinde net çıkışlar 230 milyon dolara ulaştı. 

Görünüşte şaşırtıcı olan ve yavaşlama belirtisi göstermeyen net çıkışa rağmen, Nansen verileri Binance’in stablecoin bakiyesinin sağlıklı kaldığını da gösteriyor. Borsa şu anda 8 milyar doların biraz üzerinde bir stabilcoin bakiyesine sahip ve yedi günlük çıkış 519 milyon dolar ya da varlıkların yaklaşık %6’sı. Bir sonraki en büyük holdinge sahip borsa olan OKX’in bakiyesi 4 milyar dolar. 

Seul merkezli kripto analiz firması CryptoQuant, bir Twitter başlığında, para çekme işlemlerinin tarihsel normlar dahilinde olduğuna dikkat çekti. 

SAND, MANA Düşüşlere Öncülük Ediyor 

SEC şikayetinde ayrıca Binance’in BNB tokenı, Solana (SOL), Cardano (ADA), Polygon (MATIC), Coti (COTI) ve Algorand blok zincirleri (ALGO), Filecoin ağı (FIL), Cosmos hub (ATOM), Sandbox platformu (SAND), Axie infinity (AXS) ve Decentraland (MANA) dahil olmak üzere bir dizi başka tokenın menkul kıymet olduğunu iddia etti. 

Bu tokenlerin çoğu Asya işlem günü boyunca kırmızıya doğru devam etti. 

Metaverse ana şirketleri SAND ve MANA düşüşlere öncülük etti; SAND %13 düşüşle 0,52$’a ve MANA %11,6 düşüşle 0,45$’a geriledi. Bu arada, Binance’in BNB’si %8 düşüşle 276,48$’a geriledi. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bloomberg Analisti Uyardı: Bitcoin Önümüzdeki Aylarda Düşecek Mi? 

Sonraki Haber

Kripto Para Gurusu Açıkladı: Ekosistemde Bu Durum Daha Avantajlı!

İlgili Haberler