XRP’nin Zincir İçi Hacmi ve Geliştirme Faaliyetleri Artıyor

Bitcoin Haber

Blockchain analiz firması Santiment, kripto para birimleriyle ilgili geliştirme faaliyetlerinin artmasıyla birlikte Ripple Lab’ın ödeme platformuyla ilişkili tokeni XRP‘nin zincir içi hacminin de büyük bir artış gösterdiğini belirtti. Firma, XRP’nin Eylül ayına, 1 Şubat’tan bu yana kaydettiği en yüksek zincir içi hacim ve geliştirme faaliyetlerinde ciddi bir artışla başladığını bildirdi.

Santiment’in raporlarına göre, XRP’nin zincir içi işlem hacmi 4,8 milyar XRP ve dolaşımdaki miktarı 2,03 milyar XRP’ye ulaştı. Bu rakamlar, kripto para biriminin bugünkü dönüm noktası yüksek seviyelerini oluşturuyor. XRP, kripto para piyasasının 5. en büyük varlığı ve geliştirme faaliyetlerinde de büyük bir artış gösteriyor.

XRP, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yaşadığı hukuki mücadelelerin ardından, Temmuz ayında açık piyasa satışlarının menkul kıymet olmadığına dair kabul gördü. Bu gelişmelerin ardından XRP, yazının kaleme alındığı sırada %1,09 oranında artışla 0,496 dolardan işlem gördü.

Santiment, Bitcoin‘in (BTC) Haziran ayından bu yana görülen düşük fiyatlarına dikkat çekerek, bu düşüşünün Bitcoin’in potansiyel reddedilmesiyle ilgili endişelerden kaynaklandığını öne sürdü. Ayrıca, SEC’in kripto para firmasının Bitcoin ETF oluşturma teklifini reddetmesi nedeniyle Grayscale’e karşı açtığı davayı kaybetmesinin ardından bile FUD’un devam ettiğini belirtti.

Son olarak, Santiment, kripto para balinalarının biriktirdiği stablecoin arzına da değindi. Firmaya göre, balinaların özellikle stablecoin birikiminde kararsız olduğunu ve bu durumun, kripto paranın gelecekteki hareketlerini tahmin etmek için önemli bir gösterge olduğunu belirtti. Büyük cüzdanların stablecoin oranını incelemek, satın alma gücündeki bir artışın sinyali olabileceği belirtildi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Coin Yatırımcılarının Durumu ve Fiyatların Geleceği

Sonraki Haber

Bitcoin’de Düşüş Senaryosu: 20.000 Dolar Tehlikesi Artıyor

İlgili Haberler