Bitcoin’de (BTC) Boğa Koşusunun Başlayacağı Tarih Belli Oldu!

İlayda Peker

Bitcoin (BTC) temel göstergelerini değerlendiren bazı isimlere göre lider kripto para biriminde işler “ABD Başkanlık Seçimleri” sonuçlanana kadar belirsizliğini korumaya devam edebilir. Ancak seçimlerin sonuçlanmasının hemen ardından Mayıs ayındaki yarılanma ile de birleşecek olan temel göstergeler piyasanın netleşmesini ve boğa koşusunun başlamasını sağlayacak.

Bitcoin Boğa Koşusu

Bitcoin madencilik ödülü yarılanmasının üzerinden yeterince zaman geçti ve artık stock-to-flow modelinin kendisini kanıtlama zamanı geldi. Model bundan sonra ya doğru olduğunu kanıtlayacak ya da başarısız olacak.

Aslında her blok ödülü yarılanması beraberinde rekor fiyatları getirdi. Her ne kadar örnek sayısı çok az olsa da geçmişte iki yarılanma sonrasında da boğa koşusunun başlaması bu sefer de benzer beklentilerin piyasada oluşmasını sağladı.

Öte yandan Bitcoin’in temel göstergelerini değerlendiren bir analist olan Charles Edwards tarafından geliştirilen çeşitli araçlar Bitcoin’in büyük bir ralliye hazırlandığını gösteriyor. Örneğin; hash ribbons yatırımcılar için çok iyi satın alma sinyalleri veriyor. Ancak Edwards’a göre Bitcoin’in ralli hazırlığı içinde olacağı önümüzdeki birkaç ay oldukça “sert” geçebilir.

Başkanlık Seçimleri

Edwards’a göre Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda zorlanmasının sebebi, yaklaşan “Amerika Başkanlık Seçimleri”. Tarihsel verilere göre, seçimlerden önce Bitcoin bir yükseliş eğilimi içinde ama zor bir dönemde bulunuyor ve sonrasında seçimler netlik kazandıktan ve geleneksel piyasalardaki belirsizlik bitince BTC ralliye geçiyor.

Bitcoin’de bu tip tarihsel verileri değerlendirmek için çok fazla örnek olmasa da hem başkanlık seçimlerinin hem de yarılanmanın etkisi ile BTC’nin tüm zamanlar rekoruna ulaşmasının beklenmesi çok da hayal değil gibi görünüyor.Total
21
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Düşüşler Olsa da Yatırımcılar Hala Bitcoin’de (BTC) Karlı

Sonraki Haber

Ripple’da Son Çıkış: XRP Fiyatı Buradan Sonra Toparlanabilir Mi?

İlgili Haberler