Peter Brandt XRP’yi “Scam” Olarak Nitelendirdi

İlayda Peker

Tecrübeli bir yatırımcı olan Peter Brandt, Ripple’a (XRP) hiçbir şekilde şans vermeyeceğini ifade etti. Brandt daha da iddialı bir şekilde XRP’nin bir dolandırıcılık girişi (scam) olduğunu ve Chainlink’in de (LINK) XRP tarafından hayal kırıklığına uğrayanlar tarafından satın alındığını dile getirdi.

Bunların yanında Peter Brandt’ın öncelikle bir LINK fanı olmadığını hatırlatmakta fayda var. Yatırımcı, Chainlink bir boğa koşusu gerçekleştirdiği sırada bunun büyük bir olay olmadığının altını çizdi ve “Ortada büyük bir olay yok” ifadelerini kullandı. Ayrıca Brandt, LINK’in yükselişini XRP tarafından hayal kırıklığına uğrayan yatırımcıların LINK’e yönelmiş olmasına bağladı.

Öte yandan LINK 2019 yılının ikinci çeyreğinde  yüzde 1090’dan fazla artış sergilemiş ve LINK yatırımcıları kripto paralardaki genel boğa koşusu sonlandıktan sonra da piyasa hacmi bakımından şu anda 12. sırada yer alan kripto para biriminin artışa devam edebileceğini kanıtlamıştı.

Brandt ve XRP Düşmanlığı

Peter Brandt sıklıkla XRP’yi eleştiriyor. Geçtiğimiz günlerde XRP fiyatı tüm kripto para birimleri ile beraber bir düşüş yaşamıştı ve fiyat neredeyse sıfıra yaklaşmıştı. Bu dönemde yaptığı açıklamalarda ünlü yatırımcı XRP’nin bedava dağıtılması gerektiğini ifade etmişti.

Ancak bu açıklaması sonrasında Brandt XRP topluluğu tarafından çok ağır eleştiriler maruz kaldı. Brandt, XRP topluluğunu “uygarlıktan yoksun kişiler” olarak nitelendirdi.

Bununla birlikte Brandt’ın bu açıklamaları, artık olgunlaşmamış kripto para meraklılarından sıkıldığı şeklinde yorumlanabilir. Öyle ki Brandt 27 Nisan’da Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada, henüz olgunlaşmamış yatırımcılar dolayısıyla kripto para birimleri ile ilgili yorumlar yapmayı bırakacağını ifade etti.

Bunun yanında 12 Mart çöküşü sonrasında Brandt Bitcoin’in 1.000 dolara düşebileceği açıklamalarıyla da büyük ses getirmişti.

Kaynak: U.TodayTotal
32
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

COVID-19, Dijital Euro Çalışmalarını Hızlandırdı

Sonraki Haber

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 28/04/2020

İlgili Haberler