XRP’nin 2027’de 500 Dolar Değeri Sınır Ötesi Ödemeler İçin Yeterli Olmayabilir

Bitcoin Haber

Finans uzmanı Shannon Thorp, bir tweet’inde XRP kripto parasının 500 dolar değerini 2027 yılına kadar sınır ötesi ödemeler sektörü için öngörülen 250 trilyon dolarlık hedefi karşılamak için yetersiz bulduğunu belirtti. Ripple‘ın bu tahmin, Bank of England (BoE) tarafından sınır ötesi ödemelerin ekonomik önemini vurgulayan bir rapordan alınmıştır. BoE’nin tahminine göre, 2017’de 150 trilyon dolar olan sınır ötesi ödemelerin 2027’de 250 trilyon doları aşabileceği düşünülüyor.

Shannon Thorp, eğer XRP’nin 250 trilyon dolar değerinde ödemeyi kolaylaştırması gerekiyorsa, XRP fiyatının 500 dolardan çok daha yüksek olması gerektiğini savunuyor. 100 milyar XRP token’ının dolaşımda olduğunu göz önünde bulunduran Thorp, tüm XRP token’larının 250 trilyon dolarlık işlemleri karşılaması durumunda, her bir token’ın ortalama 2.500 dolar değerinde olması gerektiğini düşünüyor.

Ancak Thorp’un bu tahmini, yalnızca XRP ile kolaylaştırılan sınır ötesi ödemeleri kapsıyor. Bu 2.500 dolarlık tahmin, XRP’nin kullanılan tek kripto para olduğunu varsayıyor ki bu gerçekçi bir beklenti olmayabilir.

Thorp daha önce de XRP’nin değerinin faydasının ötesine geçtiğini savundu. Ona göre, XRP’nin yaratıcıları, değerinin yalnızca yatırımcılar veya dış faktörler tarafından yönlendirilmesini değil, büyük finans kuruluşlarıyla ortaklıklar kurarak kendisini finansal istikrarı destekleyen küresel bir finansal güç olarak sağlamlaştırmasını istiyor.

Bu konuda yapılan yorumlar, XRP topluluğunun Thorp’un görüşlerine genel olarak olumlu yaklaştığını gösteriyor. XRP’nin değerinin 9.000 ile 10.000 dolar arasında olabileceğini savunan bir kullanıcı, bu durumun XRP’nin 2027 hedeflerini karşılamak için yeterli olabileceğini belirtiyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

TRON’un Kurucusu Justin Sun, İflas Eden FTX’e Ait Varlıklar İçin Teklif Vermeyi Düşünüyor

Sonraki Haber

BNB ve BTC Arasındaki Rekabet: Aktif Adresler ve İşlem Dinamikleri

İlgili Haberler