Ripple ve Dubai: Kurumsal Blockchain Lideri! 

Bitcoin Haber

Dubai hükümetinin resmi medya ofisi, önde gelen fintech firması Ripple’ı kurumsal blok zinciri ve kripto para çözümlerinin lider sağlayıcısı olarak tanıdı. Bu tanınma, Ripple‘ın kısa süre önce yepyeni bir ofisle kalabalık şehre açılmasının hemen ardından geldi. 

Ripple ve Dubai 

Dubai’nin blok zinciri ve kripto para birimi gibi gelişmekte olan teknolojiler konusundaki ileri görüşlü duruşu, hükümetin medya ofisi tarafından yinelendi ve bu proaktif politikaların Ripple gibi sektör öncülerini cezbettiğini ve şehri teknolojik yenilik için küresel bir merkez haline getirdiğini belirtti. 

Ripple, kısa süre önce düzenlenen FinTech Zirvesi’nde Dubai’ye açıldığını duyurdu ve kısa süre önce yaptığı bir basın açıklamasında, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesindeki dayanağını artırma stratejisinin bir parçası olarak Dubai Uluslararası Finans Merkezi’nde (DIFC) yeni bir ofis açtığını paylaştı. 

Ripple CEO’su Brad Garlinghosue kısa süre önce şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı yürüttüğü yasal mücadelede bir dönüm noktası yaşanacağını öngördü. 

Garlinghouse önümüzdeki iki ila altı ay içinde bir çözüm bekliyor. “Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yargıç tamamen bilgilendirildi. Önünde bir karar var. Federal bir yargıç istediği zaman çizelgesine göre hareket edebilir, ancak ben iyimserim ve 3. çeyreğin sonundan önce bir çözüm göreceğimize inanıyorum.” 

Ripple Hamleleri 

Ripple’ın genişlemesi ABD dışında büyüyor ve son övgüler, Ripple’ın MENA bölgesi için bölgesel merkezini Dubai’de kurmaya karar vermesinden iki yıldan fazla bir süre sonra, şehrin elverişli düzenleyici ortamını kilit bir faktör olarak göstererek alındı. 

Şirket geçtiğimiz ay üç aylık XRP Piyasaları Raporunu yayınlamış ve yılın ilk çeyreğindeki toplam XRP satışlarının bir önceki çeyrekteki 226,31 milyon dolara kıyasla 361,06 milyon dolar olduğunu açıklamıştı. Ripple, XRP’yi yalnızca ODL işlemleriyle bağlantılı olarak satmaya devam ediyor ve büyüyen ODL işi için yeterli arz olduğundan emin olmak için 2020’den beri açık piyasadan XRP tedarik ediyor. 

Bu arada XRP Ledger, geçen çeyreğe kıyasla işlemlerde %9’luk bir artışla 116 milyona ulaşarak güçlü bir zincir içi faaliyet gördü. NFT’ler faaliyetin önemli bir itici gücü oldu ve XLS-20’nin mainnet’te piyasaya sürülmesinden bu yana Ledger üzerinde 1 milyondan fazla varlık oluşturuldu. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin – Ethereum Korelasyonu 18 Ay Sonra İlk Kez Yüzde 80’in Altına Düştü 

Sonraki Haber

Yatırımcılar Neden DigiToads (TOADS) Ön Satışına Katılıyor? 

İlgili Haberler